تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
تجهيزات فست فود
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/20  ساعت: ۰۵

همانگونه كه كليه ي ما مي‌دانيم داشتن يك منوي وسوسه انگيز در كنار تجهيزات فست فود مطلوب ميتواند دقت مشتريان زيادي را به شما جلب نمايد پس با ما همپا باشيد تا در مورد خط مش اندازي فست فود و ۸ نوشيدني گرم فست فودها براي زمستان سخن كنبم .

راه اندازي فست فود

خط مش 
اندازي فست فود و 8 نوشيدني گرم فست فودها براي زمستان راه و روش 
اندازي فست فود و ۸ نوشيدني گرم فست فودها براي زمستان 
چاي 
شير معمولي اين نوشيدني فست فودي فراوان بي آلايش تر از آن چيزي كه تصور مي نماييد فراهم مي شود . فقط كافي هست گياهان معطر خرد شده، چوب دارچين، زنجبيل و شير را با هم بجوشانيد و يك چاي كيسه اي نيز به آن بيش تر كنيد و اذن بدهيد همه مواد ۱۰ دقيقه با هم دم بكشند .

شيوه 
تهيه 
بازه 
فراهم سازي: ۵ دقيقه مواد 
اضطراري براي تهيه ۴ فنجان ۸ 
دانه هل، ۸ عدد ميخك، ۴ دانه فلفل سياه، ۲ عدد چوب دارچين، يك تكه كوچك زنجبيل تازه، ۲ فنجان شير، ۴ عدد چاي كيسه اي، ۸ قاشق چاي خوري شكر ( بسته به ذائقه) 
فرايند 
فراهم سازي – هل و ميخك و دانه هاي فلفل را بكوبيد . 
– تمامي مواد را همراه با چوب دارچين، زنجبيل، شكر و دو فنجان آب حرارت دهيد تا جوش بيايد . آن گاه حرارت را خاموش كنيد و چاي هاي كيسه اي را درون آن قرار دهيد و اجازه بدهيد به برهه زماني ده دقيقه دم بكشد .

شربت 
سيب معطر و گرم شربت سيب را همپا با پوست پرتقال و زنجبيل بجوشانيد تا يك نوشيدني خوش بو و خوش مزه داشته باشيد .

نحوه 
تهيه 
بازه زماني 
مهيا سازي: ۳۵ دقيقه مواد 
لازم براي ۸ نفر يك 
عدد پرتقال، شربت سيب نيم ليتر، ۲ قاشق غذاخوري عسل، ۵ عدد توت (از هر نوع)، ۶ عدد ميخك، كمي پودر جوز هندي، يك تكه كوچك زنجبيل تازه (ريز خرد شده)، ۸ چوب دارچين 
مراحل 
مهيا سازي – پوست پرتقال را رنده كنيد . 
– در يك طرف ميانگين همه مواد را بريزيد و روي حرارت قرار دهيد . مراقب باشيد نجوشد . فقط براي ۳۰ دقيقه سواي درپوش كليه مواد موجود در ظرف را حرارت دهيد .

شكلات 
داغ معطر مكزيكي اندازه بسيار كمي پودر فلفل چيپتول مكزيكي و دارچين را به شكلات داغ اضافه نماييد تا يك نوشيدني گرم و خوش عطر داشته باشيد .

طرز 
تهيه 
دوران 
مهيا سازي: ۵ دقيقه 
مواد 
لازم براي ۱ نفر يك 
بسته شكلات داغ، دو نوك انگشت پودر فلفل چيپتول ، دو نوك انگشت پودر دارچين، ۲ قاشق غذاخوري خامه شيرين زده شده مراحل 
فراهم سازي – شكلات داغ را مطابق امر العمل روي بسته آماده فرمائيد . 
– نيمي از آن را با فلفل چيپتول و نيمي ديگر را با دارچين مخلوط فرمائيد . 
– بعد از آن با هم ادغام نمائيد و روي آن خامه زده گرديده را قرار دهيد . 
– روي آن را با دارچين و پودر فلفل تزيين نماييد .

نوشيدني 
شير و تخم مرغ براي صرفه جويي در بازه زماني مي توانيد شير و تخم مرغ را در همزن با يكديگر تركيب نماييد و اين نوشيدني سنتي را تهيه كنيد .

روش 
تهيه 
بازه زماني 
مهيا سازي: ۲۰ دقيقه 
مواد 
ضروري براي ۴ نفر دو 
فنجان خامه مالامال چرب، نصف فنجان شكر، يك چهارم قاشق چاي خوري پودر جوز هندي، ۴ تخم مرغ بزرگ پروسه 
فراهم سازي – در يك ظرف خامه و شكر و پودر جوز هندي را مخلوط نمائيد و روي حرارات ملايم قرار دهيد تا گرم شوند . 
– تخم مرغ را در ادغام كن به بازه ۱ دقيقه با به دور ملايم بزنيد و در به عبارتي دوران كم قليل خامه را طولاني تر نمائيد و به دوران ۳۰ ثانيه ديگر بزنيد . به همان رخ گرم نوشيدني را سرو نماييد . 
نوشيدني 
كران بري اين نوشيدني واقعا ساده تهيه و تنظيم مي شود . فقط كافي مي باشد شربت كران بري را هم پا با دانه هاي تازه كران بري گرم نماييد .

طريق 
تهيه 
بازه 
آماده سازي: ۲۵ دقيقه 
مواد 
واجب براي ۴ نفر يك 
و نيم فنجان شربت كران بري، نصف فنجان شكر، ۲ عدد چوب دارچين، تعدادي عدد كران بري مراحل 
مهيا سازي – در يك ظرف مناسب سربت كران بري، شكر و دارچين را تركيب نماييد و به زمان ۱۵ دقيقه حرارات دهيد تا گرم شوند . 
– شربت فراهم شده را در ظرف مطلوب بريزيد و دانههاي كران بري را به آن بيشتر فرماييد . 
شكلات 
گرم همراه با شير مالت و مارشملو يك مزه جديد را با اين نوشيدني تجربه نماييد . به شكلات داغ، شير مالت و مارشملوي حرارت داده گرديده اضافه نماييد .

نحوه 
تهيه 
بازه 
مهيا سازي: ۵ دقيقه 
مواد 
واجب براي ۱ نفر يك 
بسته شكلات داغ، ۳ تكه مارشملو، ۳ قاشق غذاخوري شير مالت پروسه 
آماده سازي – مارشملوها را حرارت دهيد و آماده فرمائيد . 
– شكلات داغ را مطابق فرمان العمل روي بسته آماده كنيد . 
– شكلات داغ را با شير مالت ادغام نماييد . 
– نوشيدني را درظرف مناسب بريزيد و مارشملوها را روي آن قراردهيد .

شكلات 
گرم همراه با نعنا يك اسكوپ از بستني شكلاتي نعنايي را به هات چاكلت بيش تر فرمائيد و از طعم طبيعي آن لذت ببريد . مي توانيد به جاي بستني شكلاتي نعنايي، از كمي بستني و شكلات كاكائويي نعنايي به كار گيري فرمائيد .

نحوه 
تهيه 
بازه زماني 
مهيا سازي: ۵ دقيقه 
مواد 
حتمي براي ۱ نفر يك 
بسته شكلات داغ، يك چهارم فنجان بستني نعنايي كاكائويي، نعناي تازه روند 
مهيا سازي – شكلات داغ را مطابق امر العمل روي بسته آماده فرمائيد . 
– بستني را داخل آن قرار دهيد و با برگ نعنا تزيين فرماييد .

نوشيدني 
كاكائو تهيه و تنظيم اين نوشيدني زياد بي آلايش مي باشد . صرفا كافي مي باشد كاكائو يا اين كه شكلات كاكائويي نصفه تلخ را با شير تركيب كنيد و گرم فرمائيد .

شيوه 
تهيه 
بازه زماني 
آماده سازي: ۵ دقيقه 
مواد 
واجب براي ۸ نفر شير 
به اندازه ۸ فنجان، كاكائو به مقدار لازم پروسه 
فراهم سازي – شير را با حرارت ملايم گرم فرماييد و به ميزان يك چهارم فنجان براي ۸ فنجان شير به آن پودر كاكائو طولاني تر فرماييد . باز نيز يه خرده حرارت دهيد تا كاكائو به نيكي و به صورت يكنواخت در شير حل شود . نوشيدني را به به عبارتي شرايط گرم سرو فرمائيد .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/19  ساعت: ۰۵

در اين مقاله كارايي داريم در مورد مزايا و معايب فست فود ها و اين كه تعيين قابل قبولي براي يك وعده غذايي به شمار مي روند يا اين كه نه كلام كنيم .امروزه در هر جايي از جهان مردمان فست فود ها را مي شناسند . آن ها براي صرف يك وعده غذايي يا اين كه داشتن يك قرار صميمانه يا اين كه خانوادگي به فست فودها مي فرايند و از تناول كردن غذا همپا با دوستان و اعضاي خانواده لذت مي مارك . غذاهاي فست فودي نيز غذاهاي خوش مزه اي ميباشند كه علاوه بر آن كه سرعت بالا و سهل و آسان تهيه و فراهم مي شوند، طعم و طعم خوب و دلپذيري هم دارند .

راه اندازي فست فود

مزايا 
و معايب فست فود ها: فست فود بله يا اين كه خير مزايا 
و معايب فست فود ها: فست فود بله يا اين كه خير 
فست فودها را همه مي شناسند؛ انواع پيتزا، همبرگر، ساندويچ هاي گرم و سرد و چه بسا انواع ماكاروني و خوراك هايي كه همه آن ها به نوعي بازه زماني پاره اي براي فراهم سازي نياز دارا هستند . بر پايه تحقيقات انجام گرديده در آمريكا از هر چهار نفر، يك نفر در روزفست فود مصرف مي كند . بر اساس نتايج به دست آمده در همان پژوهش ها مشخص گرديده كه ۵۲درصد از اشخاصي كه فست فود مصرف مي كنند، آن را غذايي آسوده و سرعت بالا مي دانند و دقت چنداني به تندرست يا ناسالم بودن آن ندارند، چرا كه مورد اوليه يعني راحتيو صرف بازه كم، براي آن‌ها در اولويت مي باشد .

امروزه با گسترده شدن انواع فست فود فروشي ها، از هر مارك و از هر نوع، ديگر استعمال از فست فود براي تعداد زيادي از مردمان به تيتر قسمتي از معاش روزانه محسوب مي شود .

اما كارشناسان همواره تلاش مي نمايند در مورد استفاده از غذاي سلامت اطلاع رساني داشته باشند . همان طوري كه در مسئله استفاده از فست فودها نيز مدام اين نكته بيان شده مي‌باشد كه بعضي از فست فودها ضررهاي بخش اعظمي براي سلامتي شخصي به همپا دارا‌هستند . چه بسا كارشناسان همواره ياد‌آوري مي نمايند كه ضررهاي مصرف فست فود براي خردسال ها و نوجوانان بسيار بيش تر از بزرگسالان است . البته در غايت خود افراد مصرف كننده مي باشند كه در موضوع مصرف اين جور غذاها مي بايست تصميم گيري كنند . مصرف بالاي فست فود در سراسر عالم گوياي اين مقاله مي باشد كه علي رغم لحاظ كارشناسان مبني بر ناسالم بودن برخي فست فودها و مضر بودن مصرف زياد آن ها، اما باز هم اين غذاهاي پر سرعت و خوش طعم رده ويژه اي در برنامه غذايي مردم دارا هستند و روز به روز نيز بر تعداد طرفداران آن ها افزوده مي شود .

امروزه ولي چندين از فست فودها معروف و تعالي سعي بر آن دارا‌هستند كه منوي خود را به سمت سلامت تر شدن پيش ببرند . آن ها با بيشتر كردن غذاهاهي سلامت خيس به منوي خود كارايي مي نمايند تا جوابگوي سلايق مختلف مشتريان باشند و حتي اشخاصي را جذب كنند كه معتقتدند فست فودها غذاهاي تندستي نيستند .

در اين مطلب مي خوا هيم يكسري از مزايا و معايب فست فود را براي شما ابلاغ كنيم تا شما بتوانيد بهتر در موضوع اين غذاهاي خوش مزه تصميم بگيريد .

مزاياي 
فست فود 
صرفه 
جويي در زمان يك عدد از عوارض تعيين فست فود به جاي رفتن به رستوران يا اين كه پختن غذا در منزل اين ميباشد كه فست فودها سريع و در زمان كمي فراهم مي شوند . در اين عصر كه دوره صنعت و سرعت ميباشد بازه زماني كمي براي طعام ميل كردن و طعام پختن در كنار انجام ديگر عمل هاي روزانه باقي مي ماند . به همين دليل ميباشد كه فست فودها بهترين انتخاب غذايي به شمار مي پروسه . يك غذاي خوش مزه كه در مدت كمي هم آماده ميل كردن است .

راحتي 
انقطاع از پر سرعت و آسان و خوش مزه بودن فست فودها، يك عدد ديگر از كارداران محبوبيت آن ها، در دسترس بودن آن هاست . امروزه ديگر در هر كناره و كنار شهر و در هر خياباني مي توان يك فست فود فروشي پيدا كرد . ديگر نيازي نمي باشد در مدت گرسنگي يا اين كه بازه صرف وعده هاي غذايي به دنبال پيدا كردن رستوران باشيد و يا اين كه بخواهيد طاقت نمائيد تا به منزل برسيد . تنها كافي مي‌باشد نگاهي به فضا خيابان يا جايي كه مي باشيد بياندازيد تا بتوانيد به راحتي يك فست فود فروشي با غذاهاي آماده و خوش طعم پيدا نمائيد .

داشتن 
غذاهاي سالم امروزه ديگر غذاهاي فست فودي صرفا به همبرگرو ساندويچ و پيتزا محدود نمي شوند . فست فودهاي معذوف با بيشتر كردن اشكال غذاهاي سالم و موثر كارايي مي كنند تا مشتريان خويش را حفظ كنند . شما مي توانيد يك سالاد تهيه گرديده از سبزيجات و ميوه هاي جديد را نيز در يك فست فود ميل نمائيد و حقيقتا از تناول كردن يك غذاي تندرست و در عين حالا خوش طعم لذت ببريد .

توليد 
مجال هاي شغلي فست فود از به عبارتي برهه زماني پيدايش مجال هاي شغلي فراواني براي اشخاص متعدد به وجود آورده است . چه بسا بسياري از علم آموزان آمريكايي با فعاليت كردن در فست فودها توانسته اند كسب درآمد داشته باشند .

معايب 
فست فود 
غذاي 
ناسالم ارائه غذاي ناسالم يكي از مطرح ترين و شناخته شده ترين معايب فست فود مي باشد . ناسالم بودن فست فودها به عامل داشتن نمك دوچندان و نيز چنين چربي هاي غير اشباع مي‌باشد . به همين برهان مي‌باشد كه نبايد بيش از اندارزه از فست فودها استفاده نمود .

ساخت 
چاقي طبق بررسي هاي انجام شده استعمال از فست فود در كودكان سبب ساز ايجاد چاقي مي شود . ولي در بزرگسالان هم چاقي ناشي از مصرف فست فود وجود داراست اما در كودك ها به برهان اين كه بروز چاقي ممكن است سبب ساز شود كه آن‌ها نتوانند مسير معمول زندگي را طي كنند، اين مورد زياد مهم تر ميباشد .

كاهش 
زمان غذا تناول كردن در خانه غذا ميل كردن در خارج از منزل و در فست فودها منجر گرديده كه امروزه افراد خانواده برهه زماني كمتري را در كنار يكديگر بگذرانند . زمان خوراك تناول كردن در عده خانواده هنگامي مي‌باشد كه اعضاي خانواده در كنار يكديگر عده مي شوند و اين قضيه بر تندرست خانواده زياد تاثير گذار است . ولي امروزه با ارتقاء فرهنگ به كارگيري از فست فودها اين زمان در بسياري از خانواده ها در درحال حاضر كاهش و از در بين رفتن ميباشد .

مشكلات 
كاري در بعضا موردها چشم مي شود كه اشخاصي كه در فست فودها يا اين كه در شغل ها داراي ارتباط به آن در اكنون فعاليت هستند، امنيت شغلي ندارند . براي مثال بيمه نمي شوند و يا حقوق كافي دريافت نمي نمايند .

علي رغم همگي اين مزايا و معايبي كه در مسئله فست فود بيان شد، فست فودها امروزه ديگر منتخب از تمدن تغذيه اي ما محسوب مي شوند . در غايت اين ما هستيم كه بايستي تغذيه اي صحيح براي داشتن يك زندگي سالم را گزينش كنيم .

در اين مقاله كارايي داريم در مورد مزايا و معايب فست فود ها و اين كه تعيين قابل قبولي براي يك وعده غذايي به شمار مي روند يا اين كه نه كلام كنيم .امروزه در هر جايي از جهان مردمان فست فود ها را مي شناسند . آن ها براي صرف يك وعده غذايي يا اين كه داشتن يك قرار صميمانه يا اين كه خانوادگي به فست فودها مي فرايند و از تناول كردن غذا همپا با دوستان و اعضاي خانواده لذت مي مارك . غذاهاي فست فودي نيز غذاهاي خوش مزه اي ميباشند كه علاوه بر آن كه سرعت بالا و سهل و آسان تهيه و فراهم مي شوند، طعم و طعم خوب و دلپذيري هم دارند .

تجهيزات فست فود

مزايا 
و معايب فست فود ها: فست فود بله يا اين كه خير مزايا 
و معايب فست فود ها: فست فود بله يا اين كه خير 
فست فودها را همه مي شناسند؛ انواع پيتزا، همبرگر، ساندويچ هاي گرم و سرد و چه بسا انواع ماكاروني و خوراك هايي كه همه آن ها به نوعي بازه زماني پاره اي براي فراهم سازي نياز دارا هستند . بر پايه تحقيقات انجام گرديده در آمريكا از هر چهار نفر، يك نفر در روزفست فود مصرف مي كند . بر اساس نتايج به دست آمده در همان پژوهش ها مشخص گرديده كه ۵۲درصد از اشخاصي كه فست فود مصرف مي كنند، آن را غذايي آسوده و سرعت بالا مي دانند و دقت چنداني به تندرست يا ناسالم بودن آن ندارند، چرا كه مورد اوليه يعني راحتيو صرف بازه كم، براي آن‌ها در اولويت مي باشد .

امروزه با گسترده شدن انواع فست فود فروشي ها، از هر مارك و از هر نوع، ديگر استعمال از فست فود براي تعداد زيادي از مردمان به تيتر قسمتي از معاش روزانه محسوب مي شود .

اما كارشناسان همواره تلاش مي نمايند در مورد استفاده از غذاي سلامت اطلاع رساني داشته باشند . همان طوري كه در مسئله استفاده از فست فودها نيز مدام اين نكته بيان شده مي‌باشد كه بعضي از فست فودها ضررهاي بخش اعظمي براي سلامتي شخصي به همپا دارا‌هستند . چه بسا كارشناسان همواره ياد‌آوري مي نمايند كه ضررهاي مصرف فست فود براي خردسال ها و نوجوانان بسيار بيش تر از بزرگسالان است . البته در غايت خود افراد مصرف كننده مي باشند كه در موضوع مصرف اين جور غذاها مي بايست تصميم گيري كنند . مصرف بالاي فست فود در سراسر عالم گوياي اين مقاله مي باشد كه علي رغم لحاظ كارشناسان مبني بر ناسالم بودن برخي فست فودها و مضر بودن مصرف زياد آن ها، اما باز هم اين غذاهاي پر سرعت و خوش طعم رده ويژه اي در برنامه غذايي مردم دارا هستند و روز به روز نيز بر تعداد طرفداران آن ها افزوده مي شود .

امروزه ولي چندين از فست فودها معروف و تعالي سعي بر آن دارا‌هستند كه منوي خود را به سمت سلامت تر شدن پيش ببرند . آن ها با بيشتر كردن غذاهاهي سلامت خيس به منوي خود كارايي مي نمايند تا جوابگوي سلايق مختلف مشتريان باشند و حتي اشخاصي را جذب كنند كه معتقتدند فست فودها غذاهاي تندستي نيستند .

در اين مطلب مي خوا هيم يكسري از مزايا و معايب فست فود را براي شما ابلاغ كنيم تا شما بتوانيد بهتر در موضوع اين غذاهاي خوش مزه تصميم بگيريد .

مزاياي 
فست فود 
صرفه 
جويي در زمان يك عدد از عوارض تعيين فست فود به جاي رفتن به رستوران يا اين كه پختن غذا در منزل اين ميباشد كه فست فودها سريع و در زمان كمي فراهم مي شوند . در اين عصر كه دوره صنعت و سرعت ميباشد بازه زماني كمي براي طعام ميل كردن و طعام پختن در كنار انجام ديگر عمل هاي روزانه باقي مي ماند . به همين دليل ميباشد كه فست فودها بهترين انتخاب غذايي به شمار مي پروسه . يك غذاي خوش مزه كه در مدت كمي هم آماده ميل كردن است .

راحتي 
انقطاع از پر سرعت و آسان و خوش مزه بودن فست فودها، يك عدد ديگر از كارداران محبوبيت آن ها، در دسترس بودن آن هاست . امروزه ديگر در هر كناره و كنار شهر و در هر خياباني مي توان يك فست فود فروشي پيدا كرد . ديگر نيازي نمي باشد در مدت گرسنگي يا اين كه بازه صرف وعده هاي غذايي به دنبال پيدا كردن رستوران باشيد و يا اين كه بخواهيد طاقت نمائيد تا به منزل برسيد . تنها كافي مي‌باشد نگاهي به فضا خيابان يا جايي كه مي باشيد بياندازيد تا بتوانيد به راحتي يك فست فود فروشي با غذاهاي آماده و خوش طعم پيدا نمائيد .

داشتن 
غذاهاي سالم امروزه ديگر غذاهاي فست فودي صرفا به همبرگرو ساندويچ و پيتزا محدود نمي شوند . فست فودهاي معذوف با بيشتر كردن اشكال غذاهاي سالم و موثر كارايي مي كنند تا مشتريان خويش را حفظ كنند . شما مي توانيد يك سالاد تهيه گرديده از سبزيجات و ميوه هاي جديد را نيز در يك فست فود ميل نمائيد و حقيقتا از تناول كردن يك غذاي تندرست و در عين حالا خوش طعم لذت ببريد .

توليد 
مجال هاي شغلي فست فود از به عبارتي برهه زماني پيدايش مجال هاي شغلي فراواني براي اشخاص متعدد به وجود آورده است . چه بسا بسياري از علم آموزان آمريكايي با فعاليت كردن در فست فودها توانسته اند كسب درآمد داشته باشند .

معايب 
فست فود 
غذاي 
ناسالم ارائه غذاي ناسالم يكي از مطرح ترين و شناخته شده ترين معايب فست فود مي باشد . ناسالم بودن فست فودها به عامل داشتن نمك دوچندان و نيز چنين چربي هاي غير اشباع مي‌باشد . به همين برهان مي‌باشد كه نبايد بيش از اندارزه از فست فودها استفاده نمود .

ساخت 
چاقي طبق بررسي هاي انجام شده استعمال از فست فود در كودكان سبب ساز ايجاد چاقي مي شود . ولي در بزرگسالان هم چاقي ناشي از مصرف فست فود وجود داراست اما در كودك ها به برهان اين كه بروز چاقي ممكن است سبب ساز شود كه آن‌ها نتوانند مسير معمول زندگي را طي كنند، اين مورد زياد مهم تر ميباشد .

كاهش 
زمان غذا تناول كردن در خانه غذا ميل كردن در خارج از منزل و در فست فودها منجر گرديده كه امروزه افراد خانواده برهه زماني كمتري را در كنار يكديگر بگذرانند . زمان خوراك تناول كردن در عده خانواده هنگامي مي‌باشد كه اعضاي خانواده در كنار يكديگر عده مي شوند و اين قضيه بر تندرست خانواده زياد تاثير گذار است . ولي امروزه با ارتقاء فرهنگ به كارگيري از فست فودها اين زمان در بسياري از خانواده ها در درحال حاضر كاهش و از در بين رفتن ميباشد .

مشكلات 
كاري در بعضا موردها چشم مي شود كه اشخاصي كه در فست فودها يا اين كه در شغل ها داراي ارتباط به آن در اكنون فعاليت هستند، امنيت شغلي ندارند . براي مثال بيمه نمي شوند و يا حقوق كافي دريافت نمي نمايند .

علي رغم همگي اين مزايا و معايبي كه در مسئله فست فود بيان شد، فست فودها امروزه ديگر منتخب از تمدن تغذيه اي ما محسوب مي شوند . در غايت اين ما هستيم كه بايستي تغذيه اي صحيح براي داشتن يك زندگي سالم را گزينش كنيم .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/15  ساعت: ۰۵

پيازداغ‌ها و سيرداغ‌هايي كه براي استعمال ماهانه فريز مي‌شوند، فقط پاره اي از رايحه پياز و سير را در خويش نگه مي‌دارند و موادمغذي آن‌ها نسبت به پياز و سير تازه يا حتي آنهايي كه جديد به جديد سرخ و مصرف مي‌شوند . اين روزها خيلي از خانم‌هاي خانه‌دار يا شاغل، مبادرت به سرخ كردن پياز يا اين كه حتي سير در حجم مضاعف و مراقبت آن در سردخانه مي نمايند تا ناچار نباشند هر روز براي تهيه غذاهاي متفاوت پيازداغ و سيرداغ صحيح كنند . 

راه اندازي فست فود

هر فرآيندي روي مواد غذايي و خوراكي تازه‌ انجام شود، سبب مي‌شود اندازه مواد مغذي موجود در آن كاهش ‌يابد . هرچقدر اين پروسه بخش اعظم و شديدتر باشد، افت بها تغذيه‌اي آن خوراكي خاص بيشتر خواهد بود . اين مورد در موضوع سير و پياز هم صحت مي‌كند؛ زماني يك بار سير يا پياز خام و نو سرخ شود، بخش مهمي از مواد مغذي، ويتامين‌ها و املاح آن از در بين مي‌رود و وقتي كه پيازداغ و سيرداغ براي مدت طولاني فريز شوند و پس از مدتي براي مصرف دوباره، از وضعيت يخي بيرون شوند، بخش ديگري از مواد مغذي موجود در آن‌ها از در ميان مي‌رود . پيازداغ‌ها و سيرداغ‌هايي كه براي به كارگيري ماهانه فريز مي‌شوند، فقط پاره اي از بو پياز و سير را در خويش نگه مي‌دارند و موادمغذي آنها نسبت به پياز و سير تازه يا اين كه حتي آنهايي كه نو به نو سرخ و مصرف مي‌شوند، به شدت زير ميايد . ضمن اين‌كه عطر و طعم اين توليد ها يخي هم با اشكال تازه‌شان تفاوت چشمگيري دارد . در شراي سير و پيازي كه قرار ميباشد سرخ و فريز شوند، تندرست باشند و با رويكرد صحيحي سرخ و فريز شوند، هيچ ماده سمي و مضري در آن‌ها آزاد نخواهد شد اما مصرف چنين محصولاتي ديگر بها تغذيه‌اي خاصي براي تن نخواهد داشت . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/14  ساعت: ۰۵

مواد لازم براي خورش لوبيا سبز با سويا خورش لوبيا سبز لوبيا سبز :500 گرم سويا :2 پيمانه سيب زميني :يك عدد متوسط ليمو عماني :3 عدد گوجه فرنگي :6 عدد متوسط روغن زيتون :به مقدارلازم آب :به اندازه لازم نمك، فلفل قرمز، زردچوبه :به مقدار لازم 
خورش لوبيا سبز 

راه اندازي فست فود
نحوه تهيه و تنظيم خورش لوبيا سبز با سويا لوبيا سبزها را خورد كنيد، سيب زميني و هويج ها را هم نگيني كنيد، گوجه خارجي هاي رنده شده را با پاره اي آب ادغام كرده كنار بگذاريد . سويا را كه حدود 30 دقيقه با مقداري زردچوبه و آب بپزيد و بعد آب آنان را گرفته سواي روغن تفت دهيد و تمام مواد را به جز سيب زميني در قابلمه اي ريخته با شعله ي مضاعف جوش بياوريد و پس از به جوش آمدن حرارت را قليل فرماييد و به مواد يك ساعت و بيست دقيقه براي پختن دوران دهيد . سپس سيب زميني ها را بيشتر كرده و دوباره 40 دقيقه بازه پخت دهيد . هم اكنون غذاي شما آماده مي‌باشد با روغن زيتون ميل فرمائيد . 

خورش لوبيا سبز با سويا نكات تكميلي در مسئله خورش لوبيا سبز خورش لوبيا سبز قسمتي از گونه هاي خورش هست دوران فراهم سازي مواد نخستين و مايحتاج آن حدودا 10 دقيقه و مقطع پخت و توقع آن در حدود 1 ساعت و 10 دقيقه هست . خورش لوبيا سبز را مي توانيد در وعده نهار - شام - سرو كنيد . همينطور ميتوان در ماه رمضان به تيتر سحري - ميل كرد . دقت فرمائيد ميزان مواد اوليه و دستور تنظيم براي 4 نفر مطلوب است . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/13  ساعت: ۰۵

خواص سير و فوايد فوق العاده و بي مثل مصرف سير خواص سير به قدري مضاعف مي باشد كه با تلاوت فوايد و خاصيت آن احتمالا خود را بدون چاره به استعمال ازآن در هر وعده غذايي و در ارتفاع روز بكنيد اما در برخي موارد هم مي بايست در مصرف سير احتياط كنيد .خاصيت سير سير حاوي چه موادي است؟ به طور خلاصه اما موثر مي توان اظهار‌ كه سير سرشار از فوليك اسيد، ويتامين C، كلسيم، آهن، منيزيم، پتاسيم و اندازه مقداري روي و ويتامين هاي B2، B1 و B3 مي‌باشد . 
فوايد و خواص سير از سالهاي دور تا كنون از سير براي تصفيه خون به كار گيري مي شده است . سير حاوي تركيبات گوگرد مي‌باشد كه سيستم ايمني تن را تحريك كرده و پتانسيل بالايي در نابودي تومورهاي سرطاني داراست . 

راه اندازي فست فود

خوردن سير مجاري تنفس و خون را پاك مي كند و با اين كار از شدت و زحمت تنگ نفس كاسته و گاهي موجب معالجه آن مي شود . 
برخي از انواع سل ريوي را درمان مي نمايد به خصوص وقتي كه با شير ممزوج شود، چون در اين فيس اثر قابل توجهي در كشتن ميكرب كوخ دارااست (ميكرب سل) . 
سير پوست تن را خوش رنگ و جور را سرخ و روده ها را از عفونتها تميز مي كند به خصوص در اطفال، و با اين خصوصيت سپري پيش‌رو تيفوئيد و ديفتري و مسكن سياه سرفه و خروسك مي باشد . 
خواص و فوايد سير فوايد شگفت انگيز سير عفونت هاي تنفسي را درمان مي نمايد . 
براي التيام دندان درد، سير ناپخته را روزي چندين توشه روي لثه و دندان بماليد . 
سير له شده را روي زگيل قرار دهيد تا از دربين برود . 
براي معالجه سينوزيت، يك سري حبه سير له شده را در كره تفت دهيد و با نان ميل نمائيد . 
يك حبه سير را ريز خرد فرماييد و با مقداري آب ميل نمائيد تا نفخ، يبوست و درد معده برطرف شود . 
بوي سير با جويدن كاهو، جعفري يا خوردن شير، سيب يا اين كه عسل رفع مي شود . همينطور گذاشتن پاره اي چاي خشك در دهن و قورت دادن آن . 
روزانه مصرف نصف يا اين كه يك حبه سير خام توصيه مي شود . 
مصرف پماد غليظ سير ممكن مي باشد موجب تحريكات جلدي و حتي سوختگي هاي خفيف شود . 
معالجه بيماريها با سير فوايد و خواص باورنكردني سير چيست؟ ساير مصارف سير مشتمل بر به كارگيري از آن براي معالجه تب، سرفه، سردرد، شكم درد، احتقان سينوسي، نقرس، روماتيسم، هموروئيد، آسم، برونشيت، تنگي نفس، فشار خون پايين، قند خون پايين، قند خون بالا و جاي گزيدگي مار به كارگيري مي شود . همچنين از سير براي نبرد با استرس و خستگي و نگهداري سلامت كبد هم استفاده مي گردد . 
سير براي معالجه نسيان و بيماري آلزايمر اثر گذار ميباشد . 
ماليدن سير بر روي گل مژه و جوش پلك ديده باعث برطرف شدن آن‌ها مي شود . 
گذاشتن سير پخته در طي چند روز بر روي ميخچه و زگيل سبب رفع آنها مي شود . 
سير از گزاره سبزيجاتي مي‌باشد كه باعث پيشگيري از بسياري از سرطان ها مي شود . بازدارنده از پيدايش سرطان روده بزرگ، سينه، معده، پروستات و مثانه مي شود . 
سير براي معالجه بيماري هاي مختلفي ازجمله آسم، برونشيت، روماتيسم، نقرس، ميخچه و زگيل (به چهره موضعي)، سل، دندان درد، نيش زدگي و فشار خون بالا اثر گذار است . در ضمن، سنگ كليه را خرد مي كند و در ضدعفوني كردن دستگاه هاي ادراري و عفونت هاي واژينال و مثانه نيز مؤثر است . 
خاصيت سير سير و خواص شگفت انگيز آن مصرف روزي نصف ليوان از عصارهٔ سير و ليمو ترش، تاثير دوچندان متعددي در رفع گرفتگي رگ ها خواهد داشت . 
برطرف كننده سرفه، سرماخوردگي و گرفتگي سينه است . 
با عفونت مجراي گوارشي تقابل مي كند و سيستم ايمني بدن را تقويت مي نمايد . 
براي اشخاصي كه مبتلا به پركاري تيروئيد هستند، مفيد مي‌باشد زيرا كه منبع خوب يد ميباشد . 
ويتامين c جان دار در آن براي معالجه بيماري اسكوربوت (نوعي بيماري خوني ناشي از نبود ويتامين ث) اثر گذار مي‌باشد . 
براي تندرست قلب اثرگذار هست و با گونه هاي بيماري هاي قلبي عروقي تقابل مي كند . 
فوايد سير سير براي برطرف كردن سوز و سرما خوردگي، سرفه و گرفتگي سينه بعضا از افراد از سير براي پيشگيري از سرطان كولون، سرطان معده، سرطان سينه، سرطان پروستات و سرطان ريه استعمال مي كنند . همچنين از سير براي معالجه سرطان پروستات و مثانه هم استفاده مي گردد . همينطور از سير براي معالجه پروستات بزرگ شده، ديابت، ورم مفاصل، آرتروز، رينيت آلرژيك (تب يونجه)، اسهال مسافران، فشار خون بالا در آخرها بارداري، سرماخوردگي، پيشگيري و معالجه عفونت هاي باكتريايي و قارچي به كارگيري مي شود . 
سولفور و سلنيم در آن مانع از بروز تومور مي شود و در صورت ايجاد تومور، اندازه هاي آن را كاهش مي دهد . 
خاصيت آرامبخش آن دندان درد را درمان مي كند . 
با بالابردن مقدار انسولين، قند خون را تنظيم مي كند . 
آنتي اكسيدان كاركشته مو جود در آن، راديكال هاي آزاد را كه سبب پيري و بيماري مي شود خنثي مي كند . 
با رقيق كردن خون مانع از لخته شدن خون مي شود و در فيض احتمال بروز سكته را كاهش مي دهد . 
خواص ضدالتهابي دارااست . 
سير نپخته حاوي آنتي بيوتيك طبيعي به نام آليسين ميباشد و باكتري هاي مقاوم به دارو نظير «MRSA» و «هليكوباك خيس پيلوري» را كه باعث آسيب معده و سرطان معده مي شود از در بين مي پيروزي . 
مضرات سير مضرات مصرف نادرست سير مضرات سير و سختي ها مصرف سير مادر‌ها شيرده در ميل كردن سير زياده روي نكنند چون سبب ساز تغيير طعم شير آنها شده و ممكن هست نوزاد از تناول كردن شير صرف حيث كند . 
زياده روي در مصرف سير سبب سرگيجه، كاهش فشار خون، آلرژي (حساسيت)، و در مورد ها نادر سبب ساز به خون ريزي مي شود . 
‏ظاهرا سير تاثيري بر متابوليسم داروها ندارد، اما بيماراني كه از داروهاي ضد انعقاد خون مثل آسپرين به كارگيري مي كنند، مي بايست در مصرف سير احتياط كنند، چون سير بازدارنده از انعقاد خون مي شود . ‏از اين رو كساني كه جراحي مي كنند، مي بايست 7 تا 10 روز پيش از جراحي از ميل كردن سير خودداري كنند، چون دوران خون‌ريزي را ‏طولاني خيس مي كند . ‏ زنان باردار يا اين كه شيرده بهتر ميباشد از‎ ‎سير به كار گيري نكند‎ . ‎ سير را به صورت قرص سير،ترشي سير،سير سرخ شده و . . .به كار گيري مي كنند . 
مضرات سير سير و مضرات آن بعضي از اشخاص از روغن بدست آمده از سير براي درمان عفونت هاي قارچي، زگيل ها و ميخچه استفاده مي نمايند . اگر چه تحقيقات علمي نشان مي دهد كه سير مي تواند حاذق به معالجه عفونت هاي قارچي از قبيل پاي ورزشكاران مي باشد، البته همت روغن سير برروي زگيل ها و ميخچه اثبات نشده ميباشد . 
مصرف سير در باردراي زمانيكه در مقادير صحيح مصرف شود، عموما بي خطر مي باشد . سير عموما زمانيكه در مقادير درماني مصرف مي شود، در بازه باردراي پر خطر مي باشد . 
زمانيكه سير بر روي پوست استعمال مي گردد، عموما مي تواند خطرناك باشد . سير مي تواند منجر آسيب ديدن پوست به صورت سوختگي شود . 
مصرف سير خوراكي براي عموم مردمان مطمئن و ايمن مي باشد . سير مي تواند منجر بوي بد دهان، احساس سوزش در دهن و يا اين كه معده، سوزش معده، بادشكم، تهوع و استفراغ، بوي بد تن و اسهال شود . اين عارضه ها جانبي عموما در مصرف سير خام بيشتر مي باشد . همينطور سير مي تواند خطر خونريزي را هم افزايش دهد . آسم و ساير عكس العمل هاي آلرژيكي نيز در افراديكه سير مصرف مي كنند ممكن مي باشد . 
مواد غذايي دربردارنده آهن مانع ها مصرف سير و مضرات سير بيماري هايي كه سير در آن‌ها بي تاثير است: ديابت - بنظر نمي برسد كه مصرف سير تاثيري در درمان قند خون بالا داشته باشد . معالجه هيلوباكتر - اگر‌چه در نتايج آزمايشگاهي مصرف سير سبب كاهش اين باكتري شده بود، البته در عمل چنين چيزي مشاهده نشد . كلسترول بالا - تحقيقات زيادي در رابطه با تاثير سير بر چربي خون، كلسترول خون و تري گليسيريد انجام شده است، با اينحال نتايج در اين زمينه مختلف مي باشد .خاصيت سير و فوايد فوق العاده و بي مثل مصرف سير خواص سير به قدري زياد ميباشد كه با تلاوت فوايد و خاصيت آن شايد خويش را مجبور به به كار گيري ازآن در هر وعده غذايي و در طول روز بكنيد البته در بعضي موارد نيز مي بايست در مصرف سير احتياط نمائيد .خواص سير سير حاوي چه موادي است؟ به طور خلاصه ولي اثرگذار مي توان ذكر كرد كه سير سرشار از فوليك اسيد، ويتامين C، كلسيم، آهن، منيزيم، پتاسيم و مقدار مقداري روي و ويتامين هاي B2، B1 و B3 هست . 
فوايد و خاصيت سير از سالهاي بدور تا كنون از سير براي تصفيه خون به كارگيري مي شده مي‌باشد . سير دربردارنده تركيبات گوگرد هست كه سيستم ايمني تن را تحريك كرده و پتانسيل بالايي در نيستي تومورهاي سرطاني داراست . 
خوردن سير مجاري تنفس و خون را پاك مي كند و با اين عمل از شدت و زحمت تنگ نفس كاسته و گهگاه موجب درمان آن مي شود . 
برخي از اشكال سل ريوي را معالجه مي كند مخصوصا زماني كه با شير ممزوج شود، زيرا در اين صورت اثر قابل توجهي در كشتن ميكرب كوخ دارااست (ميكرب سل) . 
سير پوست بدن را خوش رنگ و دسته را سرخ و روده ها را از عفونتها پاك مي كند به خصوص در اطفال، و با اين خصوصيت سپري پيش‌روي تيفوئيد و ديفتري و آرامبخش سياه سرفه و خروسك ميباشد . 
خواص و فوايد سير فوايد شگفت انگيز سير عفونت هاي تنفسي را معالجه مي نمايد . 
براي تسكين دندان درد، سير ناپخته را روزي يك‌سري بار روي لثه و دندان بماليد . 
سير له شده را روي زگيل قرار دهيد تا از في مابين برود . 
براي درمان سينوزيت، چند حبه سير له شده را در كره تفت دهيد و با نان ميل كنيد . 
يك حبه سير را ريز خرد كنيد و با يه خرده آب ميل فرماييد تا نفخ، يبوست و درد معده برطرف شود . 
بوي سير با جويدن كاهو، جعفري يا تناول كردن شير، سيب يا اين كه عسل رفع مي شود . همينطور گذاشتن پاره اي چاي خشك در دهن و قورت دادن آن . 
روزمره مصرف نصف يا اين كه يك حبه سير ناپخته توصيه مي شود . 
مصرف پماد غليظ سير ممكن مي باشد موجب تحريكات جلدي و حتي سوختگي هاي خفيف شود . 
معالجه بيماريها با سير فوايد و خاصيت باورنكردني سير چيست؟ ساير مصارف سير شامل به كارگيري از آن براي معالجه تب، سرفه، سردرد، شكم درد، احتقان سينوسي، نقرس، روماتيسم، هموروئيد، آسم، برونشيت، تنگي نفس، فشار خون پايين، قند خون پايين، قند خون بالا و جاي گزيدگي مار استعمال مي شود . همينطور از سير براي نزاع با استرس و خستگي و نگهداري تندرست كبد هم استفاده مي گردد . 
سير براي معالجه نسيان و بيماري آلزايمر مفيد مي‌باشد . 
ماليدن سير بر روي گل مژه و جوش پلك چشم سبب برطرف شدن آن‌ها مي شود . 
گذاشتن سير پخته در طي چندين روز بر روي ميخچه و زگيل منجر رفع آنها مي شود . 
سير از گزاره سبزيجاتي است كه سبب پيشگيري از بسياري از سرطان ها مي شود . مانع از بروز سرطان روده بزرگ، سينه، معده، پروستات و مثانه مي شود . 
سير براي معالجه بيماري هاي مختلفي ازجمله آسم، برونشيت، روماتيسم، نقرس، ميخچه و زگيل (به فيس موضعي)، سل، دندان درد، نيش زدگي و فشار خون بالا موءثر مي‌باشد . در ضمن، سنگ همگي را خرد مي نمايد و در ضدعفوني كردن دستگاه هاي ادراري و عفونت هاي واژينال و مثانه هم مؤثر است . 
خواص سير سير و خواص شگفت انگيز آن مصرف روزي نصف جام از عصارهٔ سير و ليمو ترش، تاثير فراوان زيادي در رفع گرفتگي رگ ها خواهد داشت . 
برطرف كننده سرفه، آنفو لانزا و گرفتگي سينه هست . 
با عفونت مجراي گوارشي رويا رويي مي نمايد و سيستم ايمني بدن را تقويت مي نمايد . 
براي كساني كه دچار به پركاري تيروئيد هستند، مفيد ميباشد زيرا كه منبع خوب يد مي باشد . 
ويتامين c جانور در آن براي معالجه بيماري اسكوربوت (نوعي بيماري خوني ناشي از نبود ويتامين ث) اثرگذار مي باشد . 
براي سالم قلب اثرگذار است و با انواع بيماري هاي قلبي عروقي رويا رويي مي نمايد . 
فوايد سير سير براي برطرف كردن سوز‌و‌سرما خوردگي، سرفه و گرفتگي سينه بعضي از اشخاص از سير براي پيشگيري از سرطان كولون، سرطان معده، سرطان سينه، سرطان پروستات و سرطان ريه استعمال مي كنند . همينطور از سير براي درمان سرطان پروستات و مثانه هم به كار گيري مي گردد . همينطور از سير براي معالجه پروستات گرانقدر شده، ديابت، ورم مفاصل، آرتروز، رينيت آلرژيك (تب يونجه)، اسهال مسافران، فشار خون بالا در آخرها بارداري، سرماخوردگي، پيشگيري و درمان عفونت هاي باكتريايي و قارچي استفاده مي شود . 
سولفور و سلنيم در آن بازدارنده از پيدايش تومور مي شود و در فيس ساخت تومور، اندازه هاي آن را كاهش مي دهد . 
خاصيت مسكن آن دندان درد را درمان مي كند . 
با بالابردن مقدار انسولين، قند خون را تهيه مي نمايد . 
آنتي اكسيدان قادر موجود در آن، راديكال هاي آزاد را كه سبب ساز پيري و بيماري مي شود خنثي مي كند . 
با رقيق كردن خون مانع از لخته شدن خون مي شود و در فيض احتمال پيدايش سكته را كاهش مي دهد . 
خواص ضدالتهابي دارااست . 
سير ناپخته دربردارنده آنتي بيوتيك طبيعي به نام آليسين است و باكتري هاي مقاوم به دارو نظير «MRSA» و «هليكوباك تر پيلوري» را كه منجر زخم معده و سرطان معده مي شود از در ميان مي موفقيت . 
مضرات سير مضرات مصرف غلط سير مضرات سير و سختي ها مصرف سير ما‌درها شيرده در خوردن سير زياده روي نكنند چون باعث تغيير تحول طعم شير آنان شده و ممكن ميباشد نوزاد از خوردن شير صرف حيث كند . 
زياده روي در مصرف سير باعث سرگيجه، كاهش فشار خون، حساسيت (حساسيت)، و در موارد ناياب سبب به خون ريزي مي شود . 
‏ظاهرا سير تاثيري بر متابوليسم داروها ندارد، ولي بيماراني كه از داروهاي ضد منعقد خون مثل آسپرين به كار گيري مي كنند، بايد در مصرف سير احتياط كنند، زيرا سير بازدارنده از منعقد خون مي شود . ‏از اين رو اشخاصي كه جراحي مي كنند، بايستي 7 تا 10 روز پيش از جراحي از تناول كردن سير خودداري كنند، زيرا مقطع خون‌ريزي را ‏طولاني خيس مي نمايد . ‏ زنان حامله يا شيرده بهتر هست از‎ ‎سير استفاده نكند‎ . ‎ سير را به فيس قرص سير،ترشي سير،سير سرخ شده و . . .به كارگيري مي نمايند . 
مضرات سير سير و مضرات آن بعضي از اشخاص از روغن بدست آمده از سير براي درمان عفونت هاي قارچي، زگيل ها و ميخچه به كار گيري مي نمايند . اگر‌چه تحقيقات علمي نشان مي دهد كه سير مي تواند حاذق به معالجه عفونت هاي قارچي از قبيل پاي ورزشكاران مي باشد، البته همت روغن سير برروي زگيل ها و ميخچه اثبات نشده است . 
مصرف سير در باردراي زمانيكه در مقادير صحيح مصرف شود، عموما بي خطر مي باشد . سير عموما زمانيكه در مقادير درماني مصرف مي شود، در مقطع باردراي پر خطر مي باشد . 
زمانيكه سير بر روي پوست استعمال مي گردد، عموما مي تواند خطرناك باشد . سير مي تواند سبب آسيب ديدن پوست به شكل سوختگي شود . 
مصرف سير خوراكي براي عموم مردم مطمئن و ايمن مي باشد . سير مي تواند باعث بوي بد دهان، احساس سوزش در دهن و يا معده، سوزش معده، بادشكم، تهوع و استفراغ، بوي بد بدن و اسهال شود . اين عارضه ها جانبي عموما در مصرف سير نپخته اكثر مي باشد . همچنين سير مي تواند خطر خون ريزي را نيز ارتقا دهد . آسم و ساير واكنش هاي آلرژيكي نيز در افراديكه سير مصرف مي نمايند ممكن مي باشد . 
مواد غذايي دربردارنده آهن مانع ها مصرف سير و مضرات سير بيماري هايي كه سير در آنها بي تاثير است: ديابت - بنظر نمي رسد كه مصرف سير تاثيري در درمان قند خون بالا داشته باشد . درمان هيلوباكتر - هرچند در نتايج آزمايشگاهي مصرف سير باعث كاهش اين باكتري گرديده بود، اما در عمل چنين چيزي مشاهده نشد . كلسترول بالا - تحقيقات متعددي در ارتباط با تاثير سير بر چربي خون، كلسترول خون و تري گليسيريد انجام شده است، با اينحال نتايج در اين زمينه گوناگون هست . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/12  ساعت: ۰۵

شيوه تهيه و تنظيم پودر پوست ليمو ترش و كاربردهاي آن در منزل داري و آشپزي پوست ليمو فوايد زياد زيادي داراست كه براي اكثريت ناشناخته است، پس آن ها را بدور نريخته و با روشي كه در اين مطلب توضيح مي دهيم پودر پوست ليمو را براي مصرف مهيا فرمائيد . از مزاياي پوست ليمو مي توان به گردش خون منظم، منزه سازي كبد، تقويت مويرگ ها، كاهش انقباضات ماهيچه اي و پرهيز از سكته اشاره كرد . 

راه اندازي فست فود
تهيه كردن آن هزينه اي ندارد زيرا پوست ليمو اكثر وقت ها جزء زباله هاي هر خانه به اكانت مي رود ولي از همين امروز ديگر آن را دور نريخته و طبق آموزشي كه به شما داده مي شود آن را تبديل به پودر پوست ليمو فرمائيد . 
افراد به ندرت از خاصيت و فوايد پوست ليمو دور انديشي دارند و اكثر اوقات به تناول كردن ليموي تنها اكتفا مي كنند، شايد نيز طريقه استفاده و ميل كردن آن را بلد نيستند . به هرحال به ياد خاصيت بي نظيري كه پوست ليمو دارد از آن غافل نشده و حتما در برنامه غذايي خود از آن به كارگيري نمائيد . 
خشك كردن پوست ليمو , پودر پوست ليمو منش تهيه و تنظيم پودر پوست ليمو براي اين مراد بايد از ليموترش هاي زرد رنگ رنگ و درشت استعمال شود، ابتدا ليمو ها را به خوبي شسته و خشك فرماييد . سپس با پوست كن يا خنجر پوست زردرنگ رنگ را از آن جدا كنيد . اعتنا فرماييد نصيب هاي سفيد سبب ساز تلخي آن مي شود، پس تا جايي كه مي توانيد پوست رنگ زرد را به چهره سطحي و نازك برش بزنيد به صورتي كه نصيب سفيد يار آن نباشد . 


كم آب كردن پوست ليمو , پودر پوست ليمو پوست ها را روي دستگاه خشك كن قرار دهيد، حدود ۱۰ تا ۱۲ ساعت ارتفاع خواهد كشيد كه پوست هاي ليمو روي اين دستگاه با سكو ۹۵ كم آب شوند . 
كم آب كردن پوست ليمو , پودر پوست ليمو 

در صورتي كه از اين دستگاه ها در خانه نداريد مي توانيد پوست ها را باطن يك سيني گذارده و آن را در هواي آزاد پايين فروغ آفتاب قرار دهيد تا به مرور كم آب شود . يك راه ديگر براي كم آب كردن آن‌ها به كارگيري از دماي ذيل فرياد ميزد يا اين كه مايكروفر هست . زماني كه پوست ليمو كم آب شود نمي توانيد به راحتي آنان را خم كنيد و پوست در اثر فشار آوردن شكسته مي شود . در اين هنگام پوست ليمو فراهم مرحله بعدي گرديده ميباشد . 


كم آب كردن پوست ليمو , پودر پوست ليمو در اين تراز شما مي توانيد از اين پوست هاي خشك گرديده در غذاها براي بهتر شدن مزه و طعم استعمال فرماييد . به تيتر مثال مي توانيد باطن غذاها و سبزيجاتي كه طعم دار كرده و داخل فر قرار مي دهيد از اين ليموهاي كم آب شده ريخته و عطر و طعم آنها را بهتر فرمائيد . 
خشك كردن پوست ليمو , پودر پوست ليمو 

يك شيوه ديگر پودر كردن پوست هاي كم آب شده درون آسياب يا اين كه وسيله اي مشابه مي باشد . پودر فراهم گرديده را درون شيشه ريخته و براي پخت غذا يا كيك و دسر از آن به راحتي به كار گيري نماييد . اين پودر را مي توانيد درون ظرف دربسته درون يخچال فريزر به دوران يك سال مراقبت فرماييد . 


كابرد پودر پوست ليمو در پخت و پز با استعمال از اين پودر مي توانايي پودر فلفل ليمويي صحيح كرد . يك قاشق غذايي فلفل را با دو قاشق غذاخوري پوست ليمو تركيب كرده و به آن يك قاشق چايخوري نمك بيش تر نماييد . اين پودر را باطن شيشه اي ريخته و براي مزه دادن به انواع غذاها از آن استعمال نمائيد . 
يه خرده از اين پودر را هر بار باطن چايي يا براي سس سالاد استفاده كنيد . 
اين پودر را با يه خرده شكر مخلوط كرده و روي كوكي يا اين كه شيريني هاي خانگي از آن به كارگيري فرمائيد . 
براي غذاها و كيك و شيريني هايي كه تخم مرغ در آن ها به كار گيري شده مي توانيد به جاي وانيل از اين پودر ليمو به كار گيري كنيد، ليمو بوي بد تخم مرغ را از في مابين مي برد . 


كاربرد پودر پوست ليمو براي زيبايي و تن درستي پوست اسكراب ليمو و شكر درست كنيد، نصف واحد اندازه گيري شكر را با يك تا دو قاشق غذاخوري پودر ليمو مخلوط كرده و يه خرده روغن زيتون به آن بيشتر نمائيد تا حالت خميري و چسبناك پيدا نمايد . صورت يا بدن خود را يه خرده خيس كرده و از اين اسكراب روي آن بزنيد و آن گاه از ۲۰ دقيقه آن را بشوييد . پوست ليمو در خودداري از مشكل ها پوستي نظير چين و چروك ، آكنه و لك هاي پوستي نقش دارااست . همينطور پوست ليمو سرشار از آنتي اكسيدان بوده و تا حد زيادي در سم زدايي پوست نقش دارااست . 


كاررد پودر پوست ليمو در تميز كردن با روشي كه براي شما شرح خوا هيم داد مي توانيد پاك كننده خانگي صحيح كنيد . براي اين خواسته يك واحداندازه گيري جوش شيرين را با دو قاشق غذاخوري پودر پوست ليمو ، يك چهارم واحداندازه گيري صابون مايع، يك قاشق غذاخوري آب اكسيژنه و پاره اي آب در صورت نياز مخلوط كرده و آن را درون يك بطري بازيافتي بريزيد و از آن براي پاك كردن سينك ظرفشويي، شيرآلات و هر آنچه كه نياز به تميز شدن دارااست استعمال كنيد . 


همينطور اين پودر براي از بين بردن بوي بد فرش كاربرد دارااست . براي اين مراد مقداري جوش شيرين و پودر پوست ليمو را با هم ادغام كرده و آن را روي فرش بپاشيد و آن گاه از مدت ۱۵ تا ۲۰ دقيقه آنان را جارو فرماييد . 


درحال حاضر كه خواص پوست ليمو براي شما شرح داده شد، حتما اين ماده غذايي را به صورتي كه توضيح داده شد فراهم كرده و نتايج شگفت انگيز آن را به چشم ببينيد . 

طريق تنظيم پودر پوست ليمو ترش و كاربردهاي آن در منزل داري و آشپزي پوست ليمو فوايد زياد متعددي داراست كه براي اكثريت ناشناخته است، پس آنان را بدور نريخته و با روشي كه در اين مقاله توضيح مي دهيم پودر پوست ليمو را براي مصرف آماده نمائيد . از مزاياي پوست ليمو مي بضاعت و توان به گردش خون منظم، منزه سازي كبد، تقويت مويرگ ها، كاهش انقباضات ماهيچه اي و دوري از سكته اشاره كرد . 
تنظيم كردن آن هزينه اي ندارد زيرا پوست ليمو اكثر اوقات جزء زباله هاي هر منزل به حساب مي رود البته از همين امروز ديگر آن را بدور نريخته و طبق آموزشي كه به شما داده مي شود آن را تبديل به پودر پوست ليمو نمائيد . 
افراد به ندرت از خاصيت و فوايد پوست ليمو تدبير دارا‌هستند و اكثر زمان ها به خوردن ليموي تنها اكتفا مي كنند، احتمالا هم طريقه استفاده و ميل كردن آن را بلد نيستند . به هرحال به خاطر خواص بي نظيري كه پوست ليمو دارد از آن غافل نشده و مسلما در برنامه غذايي خويش از آن به كار گيري كنيد . 
كم آب كردن پوست ليمو , پودر پوست ليمو رويه تهيه پودر پوست ليمو براي اين منظور بايستي از ليموترش هاي زردرنگ رنگ و درشت استفاده شود، ابتدا ليمو ها را به خير و خوبي شسته و خشك فرمائيد . آن‌گاه با پوست كن يا شمشير پوست رنگ زرد رنگ را از آن قطع فرماييد . اعتنا فرمائيد نصيب هاي سپيد منجر تلخي آن مي شود، پس تا جايي كه مي توانيد پوست زردرنگ را به صورت سطحي و نازك برش بزنيد به صورتي كه قسمت سفيد هم پا آن نباشد . 


خشك كردن پوست ليمو , پودر پوست ليمو پوست ها را روي دستگاه كم آب كن قرار دهيد، حدود ۱۰ تا ۱۲ ساعت ارتفاع خواهد كشيد كه پوست هاي ليمو روي اين دستگاه با رتبه ۹۵ كم آب شوند . 
كم آب كردن پوست ليمو , پودر پوست ليمو 

در صورتي كه از اين دستگاه ها در منزل نداريد مي توانيد پوست ها را داخل يك سيني گذارده و آن را در هواي آزاد پايين فروغ آفتاب قرار دهيد تا به مرور كم آب شود . يك راه و روش ديگر براي كم آب كردن آنان به كارگيري از دماي ذيل داد ميزد يا اين كه مايكروفر است . زماني كه پوست ليمو كم آب شود نمي توانيد به راحتي آنان را خم فرماييد و پوست در اثر فشار آوردن شكسته مي شود . در اين هنگام پوست ليمو آماده سطح بعدي گرديده ميباشد . 


كم آب كردن پوست ليمو , پودر پوست ليمو در اين تراز شما مي توانيد از اين پوست هاي كم آب گرديده در غذاها براي خوب تر شدن مزه و طعم به كار گيري فرماييد . به عنوان مثال مي توانيد داخل غذاها و سبزيجاتي كه مزه دار كرده و درون بي دادميكرد قرار مي دهيد از اين ليموهاي كم آب شده ريخته و رايحه و مزه آنها را خوب تر نمائيد . 
خشك كردن پوست ليمو , پودر پوست ليمو 

يك راه ديگر پودر كردن پوست هاي خشك شده درون آسياب يا اين كه وسيله اي شبيه مي‌باشد . پودر مهيا گرديده را داخل شيشه ريخته و براي پخت غذا يا اين كه كيك و دسر از آن به راحتي استعمال نمائيد . اين پودر را مي توانيد باطن ظرف دربسته درون سردخانه به برهه زماني يك سال نگهداري نمائيد . 


كابرد پودر پوست ليمو در پخت و پز با به كارگيري از اين پودر مي توان پودر فلفل ليمويي صحيح كرد . يك قاشق غذايي فلفل را با دو قاشق غذاخوري پوست ليمو تركيب كرده و به آن يك قاشق چايخوري نمك بيشتر فرماييد . اين پودر را درون شيشه اي ريخته و براي مزه دادن به اشكال غذاها از آن به كارگيري فرمائيد . 
مقداري از اين پودر را هر توشه باطن چايي يا اين كه براي سس سالاد به كارگيري نماييد . 
اين پودر را با كمي شكر تركيب كرده و روي كوكي يا اين كه شيريني هاي خانگي از آن به كارگيري نمائيد . 
براي غذاها و كيك و شيريني هايي كه تخم مرغ در آن‌ها به كارگيري گرديده مي توانيد به جاي وانيل از اين پودر ليمو به كارگيري كنيد، ليمو بوي بد تخم مرغ را از در بين مي موفقيت . 


كاربرد پودر پوست ليمو براي زيبايي و تن درستي پوست اسكراب ليمو و شكر درست كنيد، نصف واحد اندازه گيري شكر را با يك تا دو قاشق غذاخوري پودر ليمو تركيب كرده و پاره اي روغن زيتون به آن بيشتر نمائيد تا حالت خميري و چسبناك پيدا كند . رخ يا اين كه تن خود را پاره اي خيس كرده و از اين اسكراب روي آن بزنيد و بعد از آن از ۲۰ دقيقه آن را بشوييد . پوست ليمو در دوري از مشكل ها پوستي مانند چين و چروك ، آكنه و لك هاي پوستي نقش داراست . همچنين پوست ليمو سرشار از آنتي اكسيدان بوده و تا حد متعددي در سم زدايي پوست نقش داراست . 


كاررد پودر پوست ليمو در تميز كردن با روشي كه براي شما شرح خوا هيم اعطا كرد مي توانيد تميز كننده خانگي صحيح نمائيد . براي اين منظور يك پيمانه جوش شيرين را با دو قاشق غذاخوري پودر پوست ليمو ، يك چهارم پيمانه صابون مايع، يك قاشق غذاخوري آب اكسيژنه و مقداري آب در فيس نياز ادغام كرده و آن را درون يك بطري بازيافتي بريزيد و از آن براي تميز كردن سينك ظرفشويي، شيرآلات و هر آنچه كه نياز به پاك شدن دارااست به كار گيري نمائيد . 


همينطور اين پودر براي از دربين بردن بوي بد فرش كاربرد دارااست . براي اين منظور مقداري جوش شيرين و پودر پوست ليمو را با نيز ادغام كرده و آن را روي فرش بپاشيد و آنگاه از بازه زماني ۱۵ تا ۲۰ دقيقه آنان را جارو نماييد . 


حال كه خاصيت پوست ليمو براي شما شرح داده شد، مطلقا اين ماده غذايي را به صورتي كه توضيح داده شد مهيا كرده و نتايج شگفت انگيز آن را به ديده مشاهده كنيد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/10  ساعت: ۰۵

طالبي يكي از پرطرفدارترين ميوه هاي فصل فصل تابستان چه بسا در آن سوي دنياست و به ياد عطر و طعم دلپذيرش بسيارمحبوب هست . نام انگليسي آنCantaloupe مي‌باشد كه از اسم يك دهكده در ايتاليا به نامCantalup گرفته گرديده كه در اين محل طالبي براي نخستين بار در سال 1700 ميلادي كاشت شده است . 

راه اندازي فست فود

طالبي متعلق به خانواده خيار و كدو است . گرمك و طالبي، شبيه خربزه مي‌باشند و از جهت غذا و طبي شباهت زيادي به خربزه دارند با اين تفاوت كه پيش از خربزه مي رسند و لطيف تر ميباشند و هضم آنان راحت خيس مي‌باشد . طالبي و گرمك از ميوه هاي پرآب فصل فصل تابستان مي‌باشد . طالبي شيرين و خوشبوتر از گرمك مي باشد . قسمت هاي قضيه استفاده طالبي و گرمك عبارتند از:ميوه و تخم ميوه . 


فوايد تغذيه اي طالبي طالبي يك عدد از بهترين منابع ويتامينA مي‌باشد و مملو از بتا كاروتن است كه در تن تبديل به ويتامينA مي شود . در يك فنجان آب طالبي تنها 56 كالري انرژي وجود دارد ولي 129% نياز روزانه ما به ويتامينA را تامين مي نمايد كه تاثير آن در بهبود بصيرت و پوست بدن بر كليه صريح مي‌باشد . 


خاصيت درماني گرمك و طالبي 1- طالبي ميوه اي اشتها آور است . 


2- طالبي، ادرارآور، نرم كننده (مليّن) و موجبطراوت و شادابي پوست بدن مي‌باشد . 

3- تناول كردن طالبي، آنگاه از غذا برايدرمان كم خوني مفيد است . 

4- مصرف طالبي براي كساني كه سل ريوي دارند و يا اين كه دچار به يبوست و بواسير هستند، مفيد مي‌باشد . 

5- گرمك سرشار از ويتامين هايa وc و سلولز مي باشد . 

6- گرمك ملّين است؛ مخصوصاً براي كساني كه از يبوست مي نالند موءثر ميباشد . 

7- گرمك و طالبي، تشنگي را در فصل‌تابستان التيام مي دهد . 

8- گوشت طالبي براي التيام سوختگي هاي سطحي و يا درمان ورم پوست موثر ميباشد . 

9- آب طالبي براي نرم نمودن پوست مفيد مي‌باشد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/9  ساعت: ۰۵


زماني كه شما موادي را كه تن تان لازم ندارد مي خوريد سبب دلايل اكثري مي شود مثل : چاقي و يا اين كه اين كه در گير چربي خون ، اوره و يا اين كه . . . . مي گرديد . 
معمولا ما اينقدر مشغول فعاليت و معاش مي شويم كه از تن درستي خويش گشوده مي مانيم و صرفا هنگامي كه بيمار مي شويم به ياد خود مي افتيم و اين كه بايد به اجزاي بدن خويش مواد ضروري و ويتامين هاي را از طريق مواد غذايي برسانيم و انرژي تن را تامين كنيم . 
پس اين 9 خوراكي لازم را وارد سبدهاي غذايي خويش نمائيد تا تندرست بمانيد : روغن زيتون * روغن زيتون : 

راه اندازي فست فود

بر روي سالاد خويش روغن زيتون بريزيد و يا غذاهاي خويش را با روغن زيتون سرخ فرماييد . زيرا روغن زيتون عمل و تحرك سلولهاي بدن را بالا مي پيروزي . 
اين عمل در زمستان زياد به سلولهاي شما امداد مي كند و سبب ساز مي شود شما احساس سوز‌و‌سرما نداشته باشيد . 
در مطالعه اي كه بر روي 18 زن انجام شد اين نتيحه به دست آمده مي‌باشد . به هنگام سرو غذاي ظهر و ناهار اين افراد پاره اي روغن زيتون بيش تر شده مي‌باشد و مشاهده شده هست كه در اين برهه زماني اين اشخاص سرمايي فصل فصل‌زمستان را كمتر احساس كرده و نسبت به اشخاصي كه در غذاي شان روغن زيتون استفاده نشده بود . 
در هر 100 گرم از روغن زيتون 673 كالري وجود داراست . البته لازم به ذكر مي‌باشد اين اندازه متغيير مي‌باشد چون بستگي به اندازه خالصي يا اين كه ناخالصي روغن زيتون شما دارد . 
ماهي 
ماهي : 

خير فقط ماهي بلكه تمام مواد خوراكي كه از دريا به دست مي آيند مضاعف براي تن اثرگذار هستند بخصوص در فصل فصل‌زمستان به خوردن اين مواد غذايي توصيه مي شود . 
زيرا ماهي داراي امگا 3 مي باشد ، و پروتئين زيادي دارد . 
در فصل فصل زمستان سفارش مي شود 3 بار در هفته ماهي مصرف نمائيد . تا مواد واجب به بدنتان برسد . 

تخم مرغ سفيده ي تخم مرغ : 

تخم مرغ مدام به تيتر يك منشا عالي و سرشار از پروتئين محسوب مي شود ، اين ماده ي خوراكي سرشار از پروتئين مي باشد . 
توصيه مي شود تخم مرغ را به هنگام صبح ميل فرمائيد چون وقتي كه صبح ميل مي نماييد انرژي بيشتري را در طول روز داريد . 
براي مثال اگر مي خواهيد املت درست كنيد پيشنهاد مي كنيم كه از سفيده ي بيشتري استفاده نمائيد تا زرده . 
مثلا در صورتيكه 4 عدد سفيده به كارگيري مي فرماييد پيشنهاد مي كنيم كه 2 عدد زرده به كارگيري نمائيد . 
در‌صورتي‌كه به زيره آلرژي نداريد و به زيره عشق داريد مي توانيد كمي زيره به آن اضافه فرماييد . 
زرده ي تخم مرغ دارنده 70 كالري مي باشد ولي سفيده ي تخم مرغ دارنده 55 كالري مي باشد . ولي به مقدار ي تخم مرغ بستگي دارااست . 
پس بهتر ميباشد كه سفيد ه ي تخم مرغ را به زرده ترجيح دهيد و بيشتر آن را مصرف فرماييد . 
سيب زميني * سيب زميني : 

سيب زميني سرشار از فيبر ميباشد و فيبر ماده ي موثر و حتمي براي تن مي باشد و همين طور هضم غذا را خوبتر مي كند . سيب زميني به ادله فيبري كه داراست سبب مي شود كه معده شما زودتر مالامال شود و شما به عامل اينكه حجم معده تان لبريز شده مي باشد ، غذاي كمتري را بخوريد . 
خوب تر است سيب زميني هاي را آب پز يا اين كه تنوري نمائيد . در اين فيس كالري سيب زميني افزايش پيدا نمي نمايد . 
كالري سيب زميني كه سرخ گرديده باشد نسبت به كالري سيب زمني كه آب پز گرديده باشد اعتقادوباور كردني نمي باشد : يك سيب زميني صد گرمي تنوري يا آب پز برابر با 85 كالري دارد در صورتي كه اين اندازه براي صد گرم سيب زميني سرخ گرديده برابر با 405 كالري ميباشد . 
جودوسر 
* جو دو رمز : 

جو دو رمز منشا بي نياز از چربي اثر گذار براي تن ميباشد و به همين عامل منجر مي شود كه انرژي تن شما در طول كار هايي كه در فصل فصل‌زمستان انجام مي دهيد تامين شود . 
شما مي توانيد جو دو سر را آسياب كرده و بر روي پنير بريزيد و در صبحانه ميل فرماييد يا اين كه اين كه به هنگام ناهار بر روي سالاد بريزيد . 
در اين ايام براي سهولت بخش اعظم ما ، نان هاي جو هم وارد بازار شده اند كه شما مي توانيد از آن‌ها هم به كارگيري فرماييد . 
سويا 
* سويا : 

شما مي توانيد از عصاره سوي هم به كارگيري كنيد كه كالري دوچندان زير و هيچ مدل كلسترولي ندارد . 
شما مي توانيد در سالاد يا اين كه غذاهاي سرد و گرم خويش از اين ماده ي خوراكي به كار گيري نماييد . 
كرم سويا را بهتر هست با پاره اي آب ليمو ترش قاتي نمائيد و سپس ميل فرماييد . 
دارچين 
* دارچين : 

دارچين قسمتي از خانواده ي پلي فنول ميباشد . مولكول هاي مفيدي در دارچين وجود دارد . دارچين سبب مي شود احساس گرسنگي شما كاهش يابد . شما مي توانيد دارچين را بر روي سالاد ميوه يا سالاد فصل بريزيد و ميل نمائيد . 
سيب 
* سيب : 

سيب دارنده كالري زياد پاييني هست ، غني از فيبر مي باشد . سيب مضاعف اثرگذار براي بالا بردن فند خون مي باشد . تاثير مستقيمي بر فند خون دارااست . 
براي استعمال ي با صرفه از سيب توصيه مي شود اين ميوه را با پوست بخوريد چون پوست سيب دارنده آنتي اكسيدان مي باشد . 
كاكائو 
* كاكائو : 

كاكائو بخصوص براي خردسال ها در فصل سوز و سرما موءثر هست و پيشنهاد مي شود كاكائو هاي تيره خيس و با كالري كمتر را تنظيم بفرماييد . 
كاكائو ضد افسردگي مي باشد . و به شما امداد مي كند كه در فصل زمستان هميشه خنده بر روي لب هايتان باشيد . كاكائو براي داشتن خنده و روحيه اي شاداب زياد به شما كمك مي كند كاكائو شما را از اندوه هاي قلبي - عروقي دور نگه مي دارااست . 
به شما پيشنهاد مي شود كه پاره اي كاكائو را در سبد غذايي روزانه خويش قرار دهيد مانند ميوه اي كه روزانه مصرف مي نماييد ، سفارش ميشود كاكائو را نيز مصرف نمائيد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/7  ساعت: ۰۶

يك عدد از شيريني هايي كه ظاهر فراوان خوشگل و مجلسي اي دارد اشكال تارت هست كه مي توانيد در خانه با مقداري مهارت صحيح فرمائيد . تارت كاستارد هلو و تمشك ظاهري مضاعف زيبا دارد و مي تواند زينت بخش ميز ضيافت شما باشد . 

راه اندازي فست فود
طرز تهيه و تنظيم تارت كاستارد هلو و تمشك دوران آماده سازي : ۴۰ دقيقه مواد ضروري تارت كاستارد هلو و تمشك كره نيز دما با اتاق ۵۵ گرم ۲ قاشق غذاخوري شكر ۳۳ گرم ۲ قاشق غذاخوري زرده تخم مرغ آب پز ۱ عدد زرده تخم مرغ ۱ عدد عصاره وانيل ۱/۲ قاشق چايخوري آرد ۳۱۰ گرم نمك ۱/۴ قاشق چايخوري مواد ضروري براي مواد مياني تارت شير ۲۴۰ ميلي ليتر وانيل ۱ قاشق چايخوري رنده پوست پرتقال ۱ قاشق چايخوري زرده تخم مرغ والا ۳ عدد شكر ۶۰ گرم آرد ذرت ۳ قاشق چايخوري كره هم دما با اتاق ۳ قاشق چايخوري هلو پوست گرفته و برش خورده ۲ عدد تمشك يا اين كه توت خارجي جديد ۲۱۰ گرم مرباي سيب ۶۰ گرم تارت كاستارد تارت كاستارد هلو و تمشك آموزش تهيه تارت كاستارد هلو و تمشك ۱ . كره و شكر را هم بزنيد تا نرم شود . 
۲ . زرده تخم مرغ آب پز شده را له كرده با زرده تخم مرغ و وانيل ادغام كرده نيز بزنيد يك دست شود و با كره مخلوط نموده هم بزنيد يك دست شود . 
۳ . آرد و نمك را الك كرده به كره اضافه نموده و نيز بزنيد خمير را به صورت ديسك فرم دهيد و در پلاستيك قرار داده حدود ۲ ساعت در يخچال فريزر بگذاريد تا خنك و محكم شود . 
۴ . روي ميز عمل پاره اي آرد بپاشيد و خمير را ورز دهيد تا كمي قابل انعطاف شود و آن گاه با وردنه به شكل دايره خمير را باز نماييد دايره اي ۳۰ سانتي به قطر تقريبا نيم ميلي متر . خمير را با دقت برداشته و در يك قالب تارت ۲۲ سانتي گذاشته و با دست خمير را به كف و ديواره هاي قالب بچسبانيد و خمير بيشتر را برش بزنيد و نيم ساعت در يخچال بگذاريد سرد شود . 
۵ . فرياد ميزد را با دماي ۱۸۰ رتبه سانتيگراد واضح نماييد تا گرم شود . 
۶ . خمير تارت كه تماما سرد شد با چنگال چند نصيب از كفش را رخنه‌ كرده و به زمان ۲۰ دقيقه در بي دادميكرد بگذاريد بپزد و بعد از آن كناري بگذاريد تا خنك شود . 
نحوه تنظيم مواد مياني تارت كاستارد هلو و تمشك ۱ . ۲ قاشق غذاخوري شير را به يار وانيل و رنده پوست پرتقال روي حرارت بگذاريد تا به جوش آيد . 
۲ . زرده تخم مرغ را به همراه شكر، نشاسته ذرت و ۲ قاشق غذاخووري شير تركيب نموده سپس شير داغ را به آرامي به اين مواد اضافه كرده و نيز بزنيد و مجدد تمام مواد را به ظرف برگردانيد و روي حرارت هم بزنيد تا كاستارد به جوش آمده غليظ و درخشان شود . حدود ۵ دقيقه . 
۳ . كاستارد را از روي حرارت برداشته كره را به آن اضافه كرده هم بزنيد تا تماما ذوب شود . 
۴ . روي سطح كاستارد پلاستيكي بگذاريد و اجازه دهيد در دماي اتاق سرد شود آنگاه ۲ ساعت در يخچال فريزر بگذاريد . 
۵ . كاستارد را هم زده روي پوسته تارت بريزيد و روي آن را با برش هاي هلو و تمشك به دلخواه تزئين فرمائيد . 
۶ . مرباي سيب را روي حرارت نيز بزنيد تا نرم شود و آن گاه با قلم موي روي ميوه ها بكشيد و در يخچال فريزر بگذاريد تا سرد شود . تارت فراهم شده را گذشته از سرو از قالب كمربندي انقطاع كرده و در ظرف موضوع نظر گذارده و برش بزنيد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/6  ساعت: ۰۶

دسر اورئو يك دسر فوق العاده خوشمزه با تزئين بيسكوييت ميباشد كه به بمب بيسكوييتي هم داراي شهرت هست . اين دسر خامه اي را تهيه و تنظيم فرماييد و لذت ببريد . 

راه اندازي فست فود
مواد لازم: پنير خامه اي: 570 گرم خامه: يك و يك دوم پيمانه پودر شكر: سه چهارم پيمانه اسانس وانيل: يك قاشق چايخوري پودر ژلاتين: 14 گرم بيسكويت اورئو: 2 بسته خامه فرم گرفته: براي تزئين توت فرنگي: به دلخواه دسر اورئو طريق تهيه: خامه را آنقدر بزنيد تا پف كند . آن‌گاه آن را با پنير خامه اي، پودر شكر و اسانس وانيل به نيكي ادغام فرماييد تا صاف و يكپارچه شوند . پودر ژلاتين را در مقدار يه خرده آب حل كرده و آن‌گاه به مواد بيش تر و مخلوط كنيد . درون كاسه اي را كاملا با سلفون بپوشانيد . بيسكويت هاي اورئو را كف و حاشيه هاي كاسه بچينيد . حدود يك چهارم از ادغام پنير خامه اي را كف و حاشيه هاي قالب روي بيسكويت ها پخش فرماييد . توت خارجي ها را برش داده و به يار بقيه بيسكويت ها روي مواد بچينيد . اين فعاليت را با بقيه مواد تكرار نماييد و لايه پايان بيسكويت قرار دهيد . كاسه را حدود 2 ساعت يا اين كه بخش اعظم در يخچال قرار دهيد تا مواد محكم شود . سپس دسر را برگردانيد و از قالب انقطاع نمائيد . روي دسر را با خامه فرم گرفته تزئين كرده و سپس سرو نماييد . پيشنهاد: 
به جاي توت خارجي از ميوه هاي دلخواه خويش مي توانيد استفاده نمائيد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/1  ساعت: ۰۶

هنگامي كه كوچك بودم، هر وقت به استدلال بدغذايي از خوردن تكه گوشت‌هاي بشقاب غذايم طفره مي‌رفتم، مامانم هشدار مي‌داد، در شراي گوشت نخوري گرانقدر نمي‌شوي! بعد ها كه بزرگ‌تر شدم، دريافتم هدف از مصرف گوشت، تأمين پروتئين‌هاي قضيه نياز روزانه است‌ . به‌همين ادله تاكيد مي‌شود، گوشت ماده‌اي اضطراري در سبد غذايي ماست . 

راه اندازي فست فود
تصوير گوشت قرمز رنگ بخور، ولي نه زياد امروزه با ترقي زيادي كه متخصص ها علم تغذيه به آن دست پيدا كرده‌اند، معين گرديده است، مصرف زياد گوشت قرمز، با آن كه غني‌ترين مرجع آهن قابل جذب براي بدن محسوب مي‌شود، اما به استدلال آن كه چربي‌هاي اشباع گرديده بيشتري نسبت به گوشت سفيد يعني مرغ و ماهي دارد، زيانبار محسوب مي‌گردد . 
مصرف بسيار گوشت قرمز‌رنگ يعني بيش از دو تا سه توشه در هفته، خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي، سرطان‌هاي گوارشي و پستان و نيز بيماري نقرس را ارتقا مي‌دهد‌ . (در بيماري نقرس، اندازه اسيد‌ اوريك خون بالا مي رود و رسوب كريستال‌هاي اسيد ‌اوريك در مفاصل، به درد و تورم شديد مفاصل سبب مي‌شود) . 
پزشك سيد مرتضي صفوي، كارشناس تغذيه و دانشيار گروه تغذيه باليني دانش گاه علم ها طبابت اصفهان در گفت‌وگو با جام‌جم با تاكيد بر اين كه مصرف دو تا سه توشه در هفته گوشت قرمز‌رنگ بويژه براي خردسالان اضطراري است، مي‌گويد: آهن جانور در گوشت قرمز رنگ كيفيت بالايي داراست و براحتي جذب تن ميگردد در حالي كه آهن موجود در موادغذايي گياهي مثل غلات و سبزيجات كمتر جذب مي گردد و 90 درصد آهن خورده شده هدر ميرود . 
اين متخصص مي‌افزايد: گوشت، مرغ و تخم‌مرغ از منابع غني عنصر روي و ديگر ريزمغذي‌هاي حتمي براي تقويت سيستم ايمني و تأمين رشد محسوب مي گردد . توجه داشته باشيد، كاهش توان درك مسائل، كاهش خاطر كوتاه‌مدت و افت تراز سالم دستگاه ايمني در نزاع با بيماري‌ها به كمبود اين ريزمغذي مربوط مي‌گردد . از سوي ديگر، ويتامين B12 كه در محصول ها حيواني يافت مي‌شود، براي تشكيل سلول‌هاي جديد طي فرايند پرورش (در كودكان و نوجوانان) لازم هست و فقدان آن موجب كم‌خوني و تحليل اعصاب و روان مي‌گردد . 
پروتئيني كه مي بايست روزانه مصرف كنيد مقدار سفارش شده از سوي متخصصان تغذيه براي مصرف روزانه منابع پروتئيني (اعم از گوشت قرمز‌رنگ و سفيد، تخم‌مرغ، حبوبات و سبزيجات) در كساني كه چربي يا كلسترول بالا يا بيماري‌هايي از اين قبيل ندارند، حدود دو واحد براي كودكان و دو تا سه واحد براي بزرگسالان ميباشد . خواسته از يك واحد گوشت، حدود ۳۰ تا ۳۵ گرم گوشت پخته يا اين كه يك عدد تخم‌مرغ آب‌پز هست . 
ايده‌آل مي‌باشد كه در اين وعده روزانه، گوشت سفيد يعني مرغ يا ماهي همراه با صيفيجات فراوان و يك ماده غذايي حاوي كربوهيدرات نظير نان، برنج، سيب‌زميني يا اين كه نخودسبز در اولويت قرار بگيرد . اعتنا داشته باشيد، شايسته ترين سبزيجاتي كه مي‌توان در كنار گوشت خورد، كلم بروكلي، لوبياسبز، كدو، هويج، نخودسبز و ذرت مي‌باشد . 
بچه‌ها نبايد مضاعف گوشت بخورند بخش اعظمي از اشخاص بويژه قشرها مرفه تصور مي‌كنند، فرزندانشان در سنين كودكي و نوجواني هر روز بايستي گوشت بخورند تا در فرآيند رشدشان خللي وارد نشود‌ . 
چه‌بسا مصرف غذاهاي ساده را حتي براي وعده شام خردسال ها نمي‌پذيرند در حالي كه پزشك معالج صفوي ايده متفاوتي داراست و معتقد است: كودكان مي بايست در هفته بجز گوشت قرمز رنگ از ديگر منابع پروتئيني مانند حبوبات، ميوه‌هاي خشك، تخم‌مرغ، ماهي و ماكيان به كار گيري كنند، زيرا مصرف دوچندان گوشت قرمز حتي در كودكي زمينه‌ساز اكثري از بيماري‌ها از‌جمله سرطان روده تبارك و قاعدگي زودرس مي شود و ميتواند منجر ارتقاء ريسك سرطان پستان در بزرگسالي شود . 
اين متخصص تغذيه مي‌افزايد: اين تصور كه كودكان بايستي مدام گوشت بخورند تا انرژي لازم را براي سير پروسه رشد داشته باشند، زياد خطا مي‌باشد و متاسفانه در قشرها پردرآمد اشاعه دارد . خردسال ها علاوه بر گوشت قرمز‌رنگ مي‌توانند از ديگر منابع غذايي نظير تخم‌مرغ، ميوه‌هاي كم آب و غلات سبوس‌دار به كارگيري نمايند . 
بهترين جايگزين گوشت قرمز آيا از نظر ارزش تغذيه‌اي، جايگزيني براي غني‌ترين مبداء پروتئيني يعني گوشت قرمز وجود دارد‌؟ عضو هيات علمي دانش كده علوم پزشكي اصفهان جواب مي‌دهد: بدن بشر براي رشد علاوه بر منابع گوشت قرمز رنگ به سبزيجات، لبنيات، غلات و حبوبات نياز دارااست و چه بسا مي‌توان با مصرف حبوبات به جاي گوشت قرمز‌رنگ در برخي وعده‌هاي غذايي از مزاياي اين مجموعه غذايي فايده موفقيت . 
او با تاكيد بر اين كه مصرف بيش از حد گوشت قرمز رنگ در كودكي، باعث ارتقا خطر بيماري چه بسا در بزرگسالي مي‌شود، مي‌افزايد: تخم‌مرغ جايگزين زياد خوب براي گوشت قرمز‌رنگ ميباشد . اما بهتر مي باشد در كنار آن، مصرف سبزيجات و فيبر را بالا موفقيت تا از اثرها سوء اين پروتئين لذيذ در امان بود . 
گوشت گوسفند يا اين كه گوساله گوشت گوسفند را ترجيح مي‌دهيد يا اين كه گوساله؟ خيلي‌ها معتقدند گوشت گوساله سرد ميباشد و با مذاق سيستم گوارششان گونه درنمي‌آيد . اكثري نيز مزه و بوي گوشت گوسفند را نمي‌پسندند‌ . در اين في مابين مصرف كدام‌يك، از مزيت‌هاي تغذيه‌اي بيشتري برخوردار است؟ به گفته دكتر معالج صفوي، سرعت هضم گوشت گوسفند عمده از گوساله مي باشد و بافت نرم و مزه دلچسبي دارد، اما بايستي بدانيد گوشت گوسفند و گوساله از نظر ارزش تغذيه‌اي با يكديگر برابري ميكند و مقدار روي، آهن و ويتامين B12 در آنها يكسان ميباشد . 
او تاكيد مي‌كند: گوشت گوسفند دوچندان چرب و افزاينده كلسترول و تري‌گليسيريد خون است، ولي گوشت گوساله علاوه بر آن‌كه كم‌چرب‌تر است، در مقايسه با گوشت گوسفند كلسترول پايين‌تري دارااست . پس افرادي كه دچار چربي خون بالا، غم قلبي و ديابت هستند، خوبتر است گوشت گوسفند را از برنامه غذايي‌شان حذف نمايند . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/30  ساعت: ۰۵

گراتين دوفينوس يا اين كه گراتين سيب زميني يك غذاي فرعي فرانسوي فراوان خوشمزه و داراي شهرت ميباشد . با كمك امر زير مي توانيد اين غذاي فرانسوي را خيلي معمولي و در كمترين مدت درست كنيد . 
راه و روش تهيه گراتين دوفينوس مواد مسئله نياز: ۶۰۰ گرم سيب زميني ۱ عدد پياز متوسط ۱۳۰ ميلي گرم خامه دوبل (خامه مالامال چرب) ۴۰ گرم پنير پارمسان ۱ عدد برگ بو ۱ قاشق چاي خوري نمك ۱ قاشق چاي خوري فلفل سياه ۲ حبه سير و اندازه كمي جوز هندي رويه تنظيم گراتين دوفينوس شيوه تهيه 1 . ابتدا سيب زميني ها را پوست گرفته و رينگ رينگ فرمائيد . بعد آن ها را داخل قابلمه بريزيد و پيازها را اضافه نماييد . 
2 . خامه، نمك، فلفل، سير رنده شده، برگ بو، جوز هندي و پنير پارمسان را بيشتر فرماييد . ¼ واحداندازه گيري آب بريزيد و نيز بزنيد . 

راه اندازي فست فود
3 . شعله گاز را شفاف و اندك فرمائيد . درب قابلمه را ببنديد و آن گاه از ۶ دقيقه گاز را خاموش فرمائيد و تمامي مواد را درون قالب داد ميزد بريزيد . 
رويه تهيه و تنظيم گراتين دوفينوس 4 . يك لايه پنير روي مواد بريزيد و باطن فرياد ميزد قرار دهيد . سپس از ۱۵ الي ۲۰ دقيقه وقتي كه لايه رويي طلايي رنگ شده باشد بي داد مي كرد را خاموش كنيد . 
روش تنظيم گراتين دوفينوس 5 . قبل از سرو به برهه زماني ۵ الي ۱۰ دقيقه خوراك را بيرون از قرار دهيد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/29  ساعت: ۰۵

مقدمه تاريخچه سوپ براي درمان بيماري تنظيم راحت سوپ سوپ هاي آماده پودر سوپ گونه هاي گوناگون سوپ سوپ هاي سرد سوپ خامه اي سوپ هاي رشته اي دسر سوپ سوپ ميوه تهيه و تنظيم سوپ انواع سوپ 

مقدمه سوپ غذايي ميباشد كه بخش اكثر آن را مايعات تشكيل مي دهد . اكثر وقت ها از مواد جامد همچون سبزيجات و انواع گوشت در تهيه سوپ استفاده مي كنند . سوپ با خورش فرق مي كند؛ سوپ نسبت به خورش آبكي خيس بوده و مواد جامد كمتري داراست . بعضا گونه هاي سوپ نظير سوپ هاي شيرين كه از ميوه جات تهيه مي شوند، در ميان مردمان چين و ژاپن همگاني هستند؛ ولي ديگر نقاط دنيا از اين گونه سوپ ها به كارگيري نمي كنند . 

راه اندازي فست فود

تاريخچه تهيه سوپ به هنگامي مربوط مي شوند كه انسان ها حدود 5000 سال گذشته از تولد مسيح، حاذق به ساخت ظروف سفالي شدند، كه با به كارگيري از اين ظروف مي توانستند مايعات را روي آتش قرار دهند، سواي اين كه ظرف سفالي كنار گذاشتن برداشته و يا اين كه بشكند . يادگيري پخت خوراك براي آدم ها مضاعف با ارزش بود، چون تعداد غذاهاي قابل مصرف براي آن‌ها را افزايش اعطا كرد . درحال حاضر آدم ها مي توانستند غلات، صيفيجات محكم و استخوان گونه هاي حيوان ها را پخته و سپس مصرف نمايند . با اين كار، طعم و طعم خوراك بسيار خوبتر مي شد . 
به علاوه، تنظيم سوپ آسوده ترين راه پخت خوراك بود . خوراك را با ياري آب و آتش براحتي مي پختند . آب پز كردن مواد غذايي هنوز هم يك عدد از بهترين خط مش هاي پخت محسوب مي شود . 
كشف روايت مردي در بازه زماني عصر حجر كه دندان نداشت،اما با ميل كردن خوراك كاملاً تندرست ما‌نده بود، موجب شد كه محققان به اين موضوع بينديشند كه احتمالاً مردمان دوره حجر، اولي كساني بودند كه سوپ را ابداع كردند . زيرا در ديرباز اگر كسي بي دندان بود، هيچ راهي براي رساندن مواد مغذي به بدن او وجود نداشت؛ به اين استدلال كه غذاها را نپخته مي خوردند . 
باستان شناسان دو روش براي تهيه سوپ پيش از به وجود آمدن ظروف سفالي پيش بيني كرده اند: در رويه اول، پوست حيوان را با آب و ديگر محتوياتي كه قرار مي باشد بپزند، لبريز كرده و آن را روي آتش مي پختند؛ راه و روش دوم، ايجاد سوراخي باطن زمين بود كه اين رخنه‌ را با آب مالامال كرده و موادي كه قرار بود پخته شوند را داخل آب مي ريختند و سپس، سنگ داغي را باطن رخنه‌ قرار مي دادند . 
سوپ براي معالجه بيماري از دير باز تا به حال، در بسياري از معالجه هاي گياهي، از گياهان درمانگر، سوپ تنظيم نموده و به مريض مي داده اند . مثلاً در طب سنتي چين، از گونه هاي اين سوپ ها براي درمان هاي گياهي به كارگيري مي نمايند . 
تهيه راحت سوپ امروزه با وجود پيشرفت هاي به‌وجود آمده در صنعت و انجام مراحل نخستين درست كردن انواع غذاها، تهيه سوپ زياد سهل و آسان شده مي باشد . 
سوپ هاي آماده اين سوپ ها را شيمي داني به اسم كمپ بل، در سال 1897م براي اولي توشه ايجاد نمود . با حذف آب سوپ، بسته بندي و حمل و نقل آنان آسوده تر رخ مي گرفت . اين سوپ ها را معمولاً با آب يا شير مخلوط نموده و براي مقطع معيني حرارت مي دهند . اندازه بيش تر نمودن آب به اين سوپ ها معين مي‌باشد و روي پاكت سوپ، طريق تنظيم آنان آمده مي باشد . سوپ گوجه فرنگي، سوپ جو، سوپ مرغ، سوپ قارچ و . . . از انواع اين نوع از سوپ ها مي‌باشند . 
پودر سوپ نوع ديگري از سوپ ها ميباشند كه تنها با طولاني تر نمودن آب جوش به آن‌ها تهيه مي شوند . اين گونه از سوپ ها به ياد طريق تهيه و تنظيم فراوان راحتشان، در سال هاي اخير يكي از پر اسم و رسم ترين انواع اسنك به حساب آمده و بر بر خلاف اكثر وقت ها اسنك ها، خطري براي تندستي اشخاص توليد نمي نمايند . البته به دليل ارزش غذايي ناچيز، نمي بضاعت و توان از آنها به جاي يك وعده غذايي به كارگيري نمود . چنين سوپ هايي اكثر اوقات مقادير بالايي هيدرات كربن و سديم دارا‌هستند . اين نوع از سوپ ها زياد موضوع اعتنا فضانوردان و ديگر افرادي كه به نوعي با پديده بي وزني سر و عمل دارند، مي باشند . 
گونه هاي متعدد سوپ بعضي آبگوشت را نيز از انواع سوپ به حساب مي آورند . اما حتمي به ذكر ميباشد كه صرفا گوشت، بخش بيشتر مواد جامد داخل آبگوشت را تشكيل مي دهد . سوپ غليظ، سوپي مي‌باشد كه در تهيه آن از نان، حبوبات، آرد يا ديگر عوامل غليظ كننده به كارگيري مي شود . سوپ خامه اي سوپي مي باشد كه پس از پخت مواد، آن را يكنواخت نموده و سپس به مواد سوپ، خامه اضافه مي نمايند . بعضا انواع سوپ را پس از پختن، از صافي عبور داده و به رخ نوعي نوشيدني عصاره گوشت و سبزيجات ميل مي نمايند . شيوه تهيه سوپ در فرهنگ هاي متفاوت با هم تفاوت دارد . 
معمولاً از سبزيجاتي همچون نخود فرنگي، هويچ فرنگي و حبوباتي مثل نخود، لوبيا، عدس، گونه هاي سبزي، رشته و ورميشل، گوشت و نان در تهيه و تنظيم سوپ به كارگيري مي نمايند . تمام مواد را به قطعات كوچك برش داده به حدي كه بتوان سوپ را با قاشق خورد . گوشت را گاهي به چهره گوشت قلقلي به سوپ بيشتر مي كنند . از اشكال ادويه جات براي طعم دادن و تزئين كردن سوپ استفاده مي نمايند . 
سوپ هاي سرد برخي اشكال سوپ را سرد ميل مي كنند، همچون سوپ گوجه فرنگي، سوپ خيار،سوپ ميوه و غيره . به اين جور سوپ ها معمولاً آبليمو، روغن زيتون و يا اين كه سركه بيش تر مي نمايند . سوپ هاي سردي كه از صيفيجات تهيه و تنظيم مي شوند معمولاً شعف بوده و آنهايي كه از ميوه تنظيم مي شوند شيرين مي‌باشند . معمولاً وقتي كه هوا گرم هست مانند فصل تابستان، از سوپ هاي سرد استعمال مي نمايند . 
سوپ خامه اي سوپ هاي خامه اي از شير، خامه يا خامه ترش تهيه و تنظيم مي شوند . مواد مو جود در اين نوع سوپ را يكنواخت و يك دست مي نمايند . سوپ سبزي يا قارچ اين دسته، خويش به عنوان سس ديگر طعام ها به فعاليت مي رود . برخي از اشكال سوپ هاي اين دسته را از پنير رنده شده درست مي كنند . 
سوپ هاي حرفه اي سوپ هاي فن دار مرغ، مشهور ترين اين جور سوپ ها مي باشند . به طور كلي گونه هاي سوپ هاي فن دار دربين مردم آسيا بسيار رايجند . آش رشته يك عدد از غذاهاي سنتي اهل ايران است كه ماده مهم آن را رشته تشكيل مي دهد . 
دسر سوپ اين جور از سوپ ها از شير، شيره نارگيل، انواع ميوه و . . . تهيه و تنظيم مي شود . 
سوپ ميوه سوپ هاي ميوه را با اعتنا به مدل آن، گرم يا اين كه سرد ميل مي نمايند . ولي اكثر اين مدل سوپ ها را در فصل هاي گرم و به چهره سرد ميل مي نمايند . برخي اشكال آن حاوي كشمش و مويز بوده و در تمام فصل ها مصرف مي شود . سوپ هاي ميوه حاوي شير، مواد شعف يا شيرين، چاشني جات و يا انواع نوشيدني هاست . 
سوپ هاي سرد بخش اعظم دربين مردم اسكانديناوي مرسوم هستند؛ در حالي كه سوپ هاي گرم در بين مردم آسياي ميانه، مردم خاور اواسط و چين معروفند . مردم آمريكا، آفريقا و اروپاي شرقي معمولاً از سوپ هاي ميوه استفاده نمي نمايند . مردمان آسياي جنوب شرقي، ژاپن و اقيانوسيه هم اين گونه سوپ را به عمل نمي مارك . سوپ خربزه از گونه هاي سوپ هاي ميوه مي باشد كه مردمان چين آن را تنظيم مي كنند . اين طعام خيلي شيرين نيست؛ زيرا از شيريني ارگانيك خود خربزه به كار گيري مي كنند . 
تهيه سوپ سوپ را اكثر از عصاره گوشت يا مرغ ( آبي كه گوشت يا مرغ را به همراه استخوان در آن مي پزند)، قارچ، صيفيجات و ديگر مواد افزودني مي پزند . اضافه نمودن اشكال ادويه جات به سوپ آزاد مي باشد . در وعده شام، معمولاً از سوپ به تيتر پيش خوراك استعمال مي نمايند . سوپ سرشار از كالري هست . حتي گاهي مي توان از آن به جاي يك وعده غذايي استفاده نمود . معمولاً در اين جور موارد، از نان به هم پا سوپ استعمال مي شود . 
سوپ را داخل كاسه يا اين كه بشقاب تو گود ميل مي كنند . براي خوردن آن از قاشق به كارگيري مي شود . مي توان آن را رمز كشيد . برخي اشخاص در كنار سوپ از بيسكوييت يا اين كه نان به كار گيري مي كنند؛ ولي نان متداول تر ميباشد . معمولاً بيسكوييت يا نان را داخل سوپ تر نموده و همپا با كره ميل مي كنند . 
گونه هاي سوپ سوپ مرغ سوپ كاري خورش حليم سوپ قارچ سوپ جو :
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/28  ساعت: ۰۶


در آشپزي علاوه بر طعم غذا ظواهر و زيبايي آن هم زياد اهميت دارااست . دلمه پياز صدفي از آن گونه خوراك هاست كه علاوه بر مزه خوشمزه ظواهر قشنگ و مجلسي هم دارااست و مي‌توانيد ميز طعام را با آن تزئين نمائيد . 
مواد حتمي براي 2-4 نفر گوشت چرخكرده 200 گرم نمك و فلفل به اندازه لازم زردچوبه يك‌هشتم قاشق چايخوري سبزي دلمه ريز خرد كرده 150 گرم برنج پخته يك دوم پيمانه زعفران به اندازه لازم پنير ليقوان له كرده 150 گرم پياز درشت 4 عدد كره آبكرده 50 گرم دلمه پياز صدفي روش تهيه 1 . گوشت،‌نمك، فلفل و زردچوبه را در تابه مناسبي بريزيد و روي حرارت اجاق تفت دهيد . 
2 . بعد از آن سبزي را بيفزائيد و يك دقيقه ديگر با گوشت تفت دهيد . حالا مواد را از روي حرارت برداشته،‌برنج را بيشتر نماييد و اذن دهيد مواد اندكي سرد شود . 

تجهيزات فست فود
3 . آن‌گاه زعفران و پنير را بيش تر نماييد . در حال حاضر پيازها را پوست بگيريد و به صورت عمودي شكافي از مركز در آن توليد فرمائيد . 
4 . ‌آب را روي حرارت به جوش آوريد، مقداري نمك در آن بريزيد و پيازها را به مدت 10 دقيقه در آبجوش قرار دهيد . 
5 . حالا پيازها را در آبكش بريزيد تا مقداري خنك شوند . بعد آن ها را لايه لايه از نيز قطع فرماييد . 
6 . درحال حاضر روي هر صفحه پياز قدري از مواد را قرار دهيد و به چهره دوكي رول كنيد و در ظرف مطلوب و نچسبي قرار دهيد . 
7 . پرورش كره بريزيد و به زمان 15-20 دقيقه در طبقه وسط بيداد ميكرد با دماي 180 رتبه سانتيگراد بپزيد تا مرحله پيازها طلائي شوند . 


:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/26  ساعت: ۰۵

بخش اعظم نان هاي موجود در جمهوري اسلامي ايران نان هاي مسطح و نازك ميباشند . علت اشاعه عمده اين نان ها در سبك غذايي اهل ايران ها ذائقه و عادت غذايي مردمان است . البته طي چند سال اخير شاهد تغيير‌و تحول عادت غذايي مردمان و تمايل به مصرف بخش اعظم غذاهاي فراهم و فست فودي هستيم . 

راه اندازي فست فود

از اين رو رغبت به نان هاي فانتزي هم اكثر گرديده است . نان فانتزي مشتمل بر نانهاي باگت، برشتن، ساندويچي، همبرگر، شيرمال، پيراشكي مي باشد . اين نان در جمهوري اسلامي ايران نيز به صورت گسترده و كارخانه اي طبخ ميگردد و نيز در نان فانتزي پزي هاي كوچك . اين جور از نان ها كه بوسيله كارخانه ها تنظيم مي گردند از استاندارد مناسبي برخوردارند و دارنده شماره تصويب و مورخ ايجاد و انقضاء مي‌باشند ولي آن منتخب كه در كارگاههاي كوچك پخت ميشوند داراي علايم ثبتي براي شناختن نام و نشان ايجاد كننده نمي باشد . اين نان‌ها در كيسه‌اي نايلوني سواي هيچگونه شناسنامه‌اي از محل توليد به مغازه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و چه بسا بيمارستان‌ها تخويل داده مي شوند . 
هر چند در ۲ تا ۳ سال اخير برخي از اين واحدها گزيده از ايجاد خود را با شناسنامه در مغازه‌ها و خوار بار فروشي‌ها و سوپرها عرضه ميكنند كه متأسفانه گاهي مورخ ساخت يا اين كه انقضا روي آن درج نمي‌شود . 
به طور كلي نان‌هاي فانتزي را مي‌توان به دو گروه نان‌هاي سپيد و تيره تقسيم كرد . نان‌هاي سفيد مشتمل بر نان ساندويچي، همبرگر، فرانسوي و نان بربري فانتزي هستند و نان‌هاي تيره مشتمل بر نان‌هايي مي باشند كه با آرد چاودار (جو) و سبوس‌دار تنظيم مي شوند . در اينجا به چند از نان‌هاي فانتزي كه امروزه در بازارهاي كشور ايران رونق پيدا كرده‌اند، اشاره مي كنيم . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/25  ساعت: ۰۵

مواد لازم: براي ۴ – ۶ نفر پياز ۲ عدد متوسط عدس ۱ ليوان برنج ۱ استكان سبزي آش (تره، جعفري، اسفناج، پاره اي گشنيز) ۱ كيلو آب گوشت ۴ ليوان كوفته ريزه ۱۰ – ۱۵ عدد سيب زميني ۱ عدد متوسط ماست به ميزان لازم نمك، فلفل، زردرنگ چوبه به ميزان لازم منش تهيه: برنج را از يك ساعت قبلي با مقداري آب و نمك تر فرمائيد و كنار بگذاريد . عدس را بشوئيد و به بازه ۵ دقيقه در آب جوش تر فرماييد . (داخل يك ظرف با درب بسته) در قابلمه‌اي مناسب با گنجايش كل مواد آش، يه خرده روغن بريزيد و پياز خلال گرديده را همراه پاره اي زردچوبه در آن سرخ فرماييد تا طلايي شود . آب عدس را خالي فرماييد و آن را به پياز بيش تر نمائيد و يه خرده تفت دهيد . دو جام از آب گوشت را به عدس بيفزائيد و حرارت پايين قابلمه را پاره اي فراوان فرماييد تا آب گوشت بجوشد آن‌گاه درب ظرف را بگذاريد و يك ساعت صبر فرماييد تا عدس (با حرارت ملايم) تقريبا نيم پز شود . طي اين يك ساعت، سيب زميني را نگيني خرد نمائيد و در مقداري روغن سرخ نماييد . 

تجهيزات فست فود
كوفته ريزه را هم مهيا كنيد، مقداري سرخ نماييد و كنار بگذاريد . آن گاه از اين كه عدس نيم پز شد، برنج را به عدس بيش تر نمائيد . و صبر كنيد تا برنج كمي گشوده شود . يك عدد پياز باقي باقي‌مانده را ريز رنده فرمائيد و در يك كاسه، يه خرده فلفل سياه و نمك و زردچوبه به آن بيفزائيد وهمراه سبزي (كه بهتر مي‌باشد اسفناج آن كمي بخش اعظم باشد) و مانده آب گوشت به آش اضافه نمائيد . (دقت نماييد كه آب درون آش كم نباشد . جاي‌جاي نياز به بيشتر كردن آب بود، از آب جوش استفاده كنيد) حدودا يك ساعت آن گاه از بيش تر كردن سبزي، سيب زميني‌هاي سرخ شده را باطن آش بريزيد و تعدادي دقيقه آن گاه كوفته ريزه‌ها را داخل آش بيندازيد . ۱۵ – ۲۰ دقيقه سپس از ريختن كوفته ريزه‌ها، آش آماده سرو است . 
ماست به دو فيس ياور اين آش سرو مي‌شود: ۱ – حدود يك الي دو استكان از ماست را گذشته از سرو درون آش بريزد و كاملا مخلوط فرمائيد و بعد سرو فرماييد و باقي مانده ماست را موقع ميل كردن خوراك روي آن بريزيد . ۲ – ماست را سواي اين‌كه داخل آش بريزيد، در ظرف غير وابسته كنار آش سرو نمائيد . موقع صرف آش، هركس بسته به ذائقه خويش به مقدار دلخواه، ماست به خوراك اضافه خواهد كرد . 


:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/24  ساعت: ۰۵

مقاله‌هاي مرتبط: راهنماي سفر به شهر مشهد مقدس (قسمت اول) راهنماي مهاجرت به مشهد مقدس (قسمت دوم) هجرت ۳ روزه به مشهد غذاهاي سنتي در در ميان ايرانيان محبوبيت متعددي دارا‌هستند . فرقي نمي كند در كجاي كشورمان بومي باشيد، درهرحال لذت و مزه مختص غذاهاي سنتي بخش ها ديگر قادر است شما‌را راز سليقه بياورد و سفره‌هايتان را رنگين كند . در اين مطلب كارايي كرده‌ايم پرطرفدارترين غذاهاي استان خراسان رضوي را معرفي كنيم . البته به ياد داشته باشيد در معرفي مواد و تركيبات حساس ممكن ميباشد مغايرتي با دستورهاي پختي كه شما ميدانيد داشته باشد . 
اشكنه اشكنه 
اشكنه يك عدد از خوراك‌هاي لذيذ اهل ايران مي باشد كه معمولا يار با نان ميل مي گردد . اين غذا قدمتي طولاني دارد و خواستگاه آن به خراسان برمي‌گردد . اشكنه چه در استان خراسان و شهر مشهد مقدس و چه در تمام كشور‌ايران هوا داران خاص خودش را دارد . اين غذا سنتي اشكال مختلفي دارد كه با دقت به مواد به‌كاررفته در آن نام‌هاي مختلفي مانند اشكنه سيب‌زميني، اشكنه پياز، اشكنه سيب‌زميني پياز، اشكنه اودوغ و اشكنه اوجز دارا‌هستند . از اين در ميان ممكن است اشكنه سيب‌زميني پياز، رايج‌ترين مدل اين خوراك باشد . تركيبات با اهميت اشكنه شامل روغن، تخم‌مرغ، پياز، شنبليله يا اين كه مرزه خشك، آرد گندم، سير، رب گوجه‌فرنگي، نمك، زردچوبه و ادويه‌هاي ديگر مي شود . اين غذاي سوپ مانند، مضاعف خوشمزه است، سريع فراهم ميشود و در شب‌هاي سرد زمستان مي تواند زينت‌بخش سفره‌هايتان باشد . 
كمه جوش كمه 
كمه جوش يك عدد از غذاهاي سنتي سبزوار است كه در تمام استان خراسان دوستداران بخش اعظمي دارد . اين غذا همان‌طور كه از نامش پيدا است، با كمه (نوعي فرآورده‌ي لبني مشابه ماست چكيده) تهيه و تنظيم ميشود . در شرايط سنتي و اصيل، كمه جوش را مي بايست به هم پا سبزي‌خوردن و غذا بادمجان يا نيمرو ميل كرد تا تجربه‌اي مشابه مردمان بومي سبزوار داشته باشيد . تركيبات حياتي اين غذا شامل كمه، گوجه‌فرنگي، تره، نعناع، پياز، گردو، كشك، كره (ترجيحا كره محلي)، زردچوبه، فلفل، نمك و روغن ميباشد . اما مي‌توان به‌جاي كمه در اين غذا ماست قسمتي هم ريخت، ولي مزه حقيقي و واقعي آن با كمه نمايان مي‌شود . در صورتي‌كه دنبال غذايي ساده و پرسرعت هستيد، كمه جوش را در برنامه‌ي غذايي‌تان قراردهيد . 
حليم عدس خراساني حليم عدس همه‌ي ما بدون ترديد با حليم كه يكي از محبوب‌ترين غذاهاي ايراني است، آشنايي داريم . در خراسان البته علاوه بر حليم معمولي، نوعي حليم را با عدس پخت مي كنند كه به حليم‌عدسي پر اسم و رسم است . براي پخت اين حليم از ارزن سواي پوست، گوشت چرخ‌كرده، عدس، سير، پيازداغ، جعفري، كشك، نعناع، زعفران، نمك و فلفل به كار گيري ميشود . البته با اعتنا به دستور پخته‌ مختلف، به كار گيري از مواد هم گوناگون مي گردد . 
ساطري پلو ساطري پلو يكي از غذاهاي پرطرفدار و سنتي استان خراسان رضوي ساطري پلو است كه اما جزو غذاهاي سنتي استان‌هاي خراسان جنوبي و خراسان شمالي هم محسوب ميگردد . اين پلوي لذيذ را مي‌توان به‌عنوان غذايي بي نقص بر رمز سفره گذاشت . بدون شك ظواهر قشنگ و رنگي اين غذا زينت‌بخش سفره‌ي هر بانوي هنرمند ايراني خواهد بود . تركيبات اصلي ساطري پلو مشتمل بر برنج، هويج، گوشت چرخ‌كرده، پياز، كشمش پلويي،زعفران و روغن ميباشد . 
آش آبكش آش آبكش يا اين كه حرفه سوزمه يك عدد از غذاهاي ساكن قوچان در خراسان رضوي محسوب مي‌گردد و در تمام طول سال، چه بسا فصل گرما طرف داران بخش اعظمي دارااست . به‌علاوه درصورتي كه به سير عشق و علاقه داريد، اين خوراك شما را راضي خواهد كرد . براي تهيه‌ي اين آش لذيذ به موادي همچون رشته آشي، سير، ماست، روغن، نمك، زردچوبه و نعنا نياز مي‌باشد . همان‌طور كه مراعات مي‌كنيد، مواد اول براي پخت آش آبكش دوچندان بي آلايش است، به اين ترتيب مي توانيد به‌عنوان غذايي كم‌خرج و مغذي روي آن اكانت فرماييد . 

راه اندازي فست فود

قروتو قروتو 
قروتو؛ يا اين كه آب كشك يكي از غذاهاي ساكن بجنورد مي باشد . اين غذا شباهت زيادي با كمه جوش دارد، ولي مزه مختص خودش را نبايد ناديده گرفت . به‌طوركلي در خراسان غذاهاي آبكي مثل آش و سوپ طرف داران زيادي دارد، بدين ترتيب قروتو هم در اين في مابين قرار مي‌گيرد . مردمان محلي بجنورد به اين غذا علاقه‌ي بخش اعظمي دارا‌هستند و ماهي چندين بار مي‌توان آن را بر سر سفره‌هايشان روئت كرد . تركيبات حساس قروتو يا آب كشك شامل سبزي خردشده (تره، جعفريِ، ترخون)، كشك ماست، پياز، گردو خردشده، روغن حيواني يا اين كه كره، شيرين‌بيان، نعنا خشك، نمك و زردچوبه ميشود . همچنين شيوه‌هاي متفاوتي براي پخت آن وجود دارد كه ممكن ميباشد مواد اوليه‌ي آن تا حدودي با اين ليست فرق نمايد . 
آش بلغور گندم نيشابور آش بلغور بعد از آن از ورود اسلام به ايران، نذري دادن در روزها سوگواري به‌رسم ديرينه‌ي اكثر اوقات ما تبديل گرديده است و به بهانه‌هاي مختلفي دورهم توده مي‌شويم تا با پخت غذاهاي سنتي ايراني، نذر و آئين خود را ادا كنيم . در هر كناره از كشورمان با توجه به فرهنگ و تمدن مردم، غذاهاي سنتي به عبارتي حيطه را براي نذري دادن تعيين ميكنند . آش‌ها معمولا براي نذري گزينه‌اي مناسب مي‌باشند كه علاقه مندان متعددي هم دارا‌هستند . آش بلغورگندم نيشابور يكي از غذاهاي سنتي و زياد خوشمزه‌ي استان خراسان هست و همان‌طور كه از اسمش مشخص و معلوم است، خواستگاه با اهميت آن به نيشابور ميرسد . مردم اين شهر علاقه‌ي زيادي به اين خوراك دارا‌هستند و به همين خاطر در روزهاي عزاداري، با تهيه‌ي آش بلغور نيشابوري در حجم زياد، سنت‌هاي ديرين خود را اجرا مي‌كنند . ازجمله تركيبات كليدي اين نوع آش مي‌توان به نخود، لوبيا قرمز باقالي، عدس، بلغور گندم، بادمجان، گوجه‌فرنگي، پياز، سبزي‌هايي مثل تره، جعفري، گشنيز و شوويد، روغن، نمك و فلفل اشاره كرد . 
آش حلبه و زيره نيشابور آش حلبِه و زيره نيشابور يك عدد ديگر از غذاهاي مستقر نيشابور مي باشد . حلبه نام ديگر شنبليله مي باشد . شنبليه براي درمان، كم‌خوني، ترس، راشيتيسم، خنازير، لنفاتيسم، ديابت و تقويت لوزالمعده اثر گذار مي باشد . اين گياه به حدي خواص دارد كه حتي پيامبراسلام (ص) نيز مصرف آن را سفارش كرده مي باشد . آش حلبه و زيره، يكي از غذاهاي مطلوب براي زناني مي باشد كه به تازگي وضع حمل كرده‌اند . براي تهيه‌ي اين آش خوشمزه از موادي همچون برنج، حلبه، زيره‌ي سياه، زردچوبه و نمك استعمال مي‌كنند . البته مي‌توان براي خوشمزه‌تر شدن آن، به برنج در حالا جوش پاره اي آلوبخارا طولاني تر كرد . در ضمن در‌صورتي‌كه طعم شيرين را دوست داشته باشيد، مي‌توانيد به جاي نمك از شكر به كارگيري نماييد . 
توگي سرداغي تودگي خراسان توگي سرداغي يكي ديگر از غذاهاي محلي خراسان رضوي ميباشد كه تركيبات اصلي آن مشتمل بر گوشت چرخ‌كرده، عدس، كشك، اَرزن، پيازداغ، نعنا داغ، زردچوبه، نمك و فلفل مي باشد . اضطراري به ذكر مي‌باشد كه توگي بخش اعظم در فصل فصل زمستان پخت ميگردد . اين خوراك را از جوشاندن ارزن و گاورس پوست‌كنده يا خردشده تنظيم مي نمايند . امروزه مي‌توان در بعضي مغازه‌هاي شهر بهشت اين خوراكي خوشمزه را خريداري كرد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/23  ساعت: ۰۷

نعناع گياهي مي‌باشد با خواص دارويي و درماني فراوان شگفت انگيز كه در ادامه اين مطلب به كاربردهاي اين گياه در درمان برخي بيماري ها پرداخته ايم . با ما هم پا باشيد و از خاصيت نعناع آگاه گرديد . 
نعنا گياهي مي‌باشد از منزلت دولپه اي هاي پيوسته گلبرگ كه سردسته تيره نعناعيان و از سبزي هاي خوراكي مي باشد . اين گياه تمام اسانس ها و خاصيت پونه را دارد؛ البته برگ هايش كرك قليل تري دارا‌هستند و بريدگي هاي كنار برگ هاي آن بيش خيس از پونه و اسانس آن نيز ملايم خيس هست . نعنا گياهي مي باشد با ريشه هوايي و ساقه هاي مستقيم و چهارگوش ، و برگ هاي آن به طول ۳ تا ۵ سانتي متر ، متقابل ، نيزه اي يا اين كه دوكي مي باشد ، حاشيه ي آن دارنده بريدگي هاي عميقي مي باشد ، بريدگي هاي كناره آن نوك تيز هست . كرك برگ هاي نعنا ناچيز مي‌باشد . نعنا سبز معمولادر سرتاسر عالم كشت مي شود . اين گياه در نواحي شمال كشور ايران و اطراف تهران به شرايط وحشي و پرورشي مي رويد . 

تجهيزات فست فود
خاصيت دارويي و كاربرد برگ نعنا – نعنا گياهي ميباشد باطبع گرم و خشك كه داراي خواص بسيار دارويي هست و مصرف آن به گونه هاي متفاوت از گزاره تازه، كم آب شده، اسانس، دمكرده، پودر و… امكان پذير ميباشد . – برگ هاي كم آب و نرم گرديده نعنا را براي خوشبو كردن ماست و دوغ و سرخ گرديده آن را در روغن كه به نام نعنا داغ موسوم است براي خوشبو كردن برخي آش ها به كار مي رود . – براي سوء هاضمه ميتوان از عرق نعنا يا دمكرده ي نعنا آن‌گاه از غذا به كارگيري كرد . – يك نوشيدني خوب، سرد و مفيد براي فصل‌تابستان نعنا مي باشد . ۱۰ گرم نعنا را در يك ليتر آب بجوشانيد و ميل نمائيد . هر روز به كارگيري نشود . – يك گرم نعنا مانند چاي دم كرده ميل شود اما هر روز استفاده نشود . – يك شيرپاك كن مناسب براي پوست هاي چرب:۲۰ گرم نعناي تازه، ۲۰ گرم جعفري تازه خرد گرديده رادر ۲۰۰ گرم شيرمخلوط نموده ۱۲ ساعت بگذاريد بماند . بعد از آن صاف نموده در يخچال محافظت كنيد . اين شيرپاك كن علاوه براين كه چربي پوست را از دربين مي برد، براي جوش و لك هم مناسب مي باشد . – براي دوري از شپش، موهاي خود را با جوشانده نعنا بشوييد . – كساني كه كلسترول دارا هستند سپس از خوراك و عصرها از دمكرده ي چاي نعنا به بازه زماني دو هفته در ماه بنوشند . – دمكرده نعنا غلظت خون را ارگانيك مي‌كند . – جهت معالجه درد گوش آب نعنا را با عسل مخلوط كرده، پنبه اي را به آن آغشته كرده، در آن بگذاريد . – براي درد قلب و خفقان، نعنا را با پرسياوشان جوشانده، صبح و دوره ميل شود . – هنگام تهيه و تنظيم ترشي براي اين كه آن ترشي براي اعصاب ضرروزيان آور نباشد، داخل آن نعنا بريزيد . – براي تقويت اعصاب، نان و پنير و نعنا زياد موءثر هست . – در حالتي كه شير در پستان جمع شده، نعنا را كوبيده با آرد جو مخلوط كنيد، به چهره ضماد روي آن بگذاريد . – براي بواسير نعنا را كوبيده و بصورت ضماد بگذاريد . – براي ورم بيضه و درد آن مثل شماره ۱۴ عمل كنيد . – جويدن برگ نعنا ، در رفع سكسكه موثّر مي باشد . – نعنا براي التيام درد گوش موثّر ميباشد ؛ در اينصورت بايستي نعنا را با يه خرده عسل ادغام نموده و محيط گوش و لاله گوش و لاله گوش ماليد . آيا ميزان مصرف مشخصي براي عرق نعناع وجود دارد؟ نه، معمولاً اندازه استانداردي براي مصرف اين عرق هاي سنتي وجود ندارد و نمي بضاعت حجم كاملا مشخصي براي مصرف آن ها براي افراد در مجموعه هاي سني و جنسي مختلف در لحاظ گرفت . اما مي توانايي پيشنهاد كرد كه در صورتيكه شم نفخ و دل درد داشتيد، حدود يك ليوان در هر وعده، عرق نعنا مصرف فرمائيد . درصورتي كه غلظت و بوي عرق نعنا دوچندان باشد، مي بضاعت و توان به مصرف نصف ليوان از آن نيز بسنده كرد . آيا منع مصرفي نيز براي استفاده از عرق نعنا در اشخاص خاصي وجود دارد؟ نه، صرفا كساني كه به خويش گياه نعنا آلرژي دارا‌هستند و با تناول كردن آن در گير برخورد هاي آلرژيك مي شوند، نه تنها عرق نعنا، بلكه هيچ يك از محصولاتي را كه بر مبنا گياه نعنا ساخت گرديده است، نبايد مصرف نمايند . بهترين ظرف و مكان براي نگهداري از عرق نعنا چيست؟ خوب تر است تمام عرق هاي گياهي از گزاره عرق نعنا در ظرف هاي شيشه اي حفظ شود . از آنجا كه شيشه هاي رنگي (مانند شيشه هاي سبز يا اين كه قهوه اي) نور كمتري از خويش عبور مي دهند، به كارگيري از آن ها براي نگهداري از عرقيات از شيشه هاي روشن خوبتر مي‌باشد . پس از ظرف هاي شيشه اي، ظرف هاي فلزي (مانند ظرف هاي آلومينيومي) بهترين ظرف ها براي حفظ از عرق ها مي باشند . اين روزها براي پايين آوردن ارزش آخرين مال از پلاستيك براي بسته بندي بطري هاي عرق استفاده مي شود اما پلاستيك، براي مراقبت اين توليد ها مطلوب نمي باشد . به همين ادله خوب تر است يا اين كه عرقياتي كه در شيشه مي‌باشند بخريد يا آن ها را پس از خريد در ظرف هاي شيشه اي رنگي يا فلزي پاكيزه و فارغ از عطر بريزيد . تمام عرق هاي گياهي مي بايست در جاي كم آب و خنك و بدور از نور بي واسطه آفتاب قرار بگيرند . اگر فروشنده اي عرق را بيرون از مغازه و در معرض آفتاب قرار داده بود، از خريد مال او جلوگيري نماييد . بهترين مدت مصرف و نشانه خرابي عرق هاي گياهي چيست؟ معمولاً روي بسته بندي عرقيات سنتي مورخ توليد و انقضا وجود ندارد و گاهي تنها مورخ ايجاد روي بسته بندي متن مي شود . بهتر است عرق هاي گياهي را حداكثر ۶ تا ۱۲ ماه پس از ايجاد مصرف نمائيد تا از خواص آن ها بهره مند شويد . فساد عرق گياهي را هم مي بضاعت از ظاهر آن متوجه شد . عرق سالم و عاري از آلودگي، به طور كامل واضح هست . وجود هر مدل كدورت يا رسوب در عرق هاي گياهي مي تواند نشان دهنده وجود آلودگي هاي ميكروبي يا قارچ و كپك، درون آن ها باشد و بايد از مصرف چنين محصولاتي جلوگيري كرد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/22  ساعت: ۰۵

شله رنگ زرد علاوه بر اين كه يه دسر گرم سنتي براي گونه هاي نذري ها و مراسمات مذهبي هست، يه دسر عالي ختك براي ضيافت ها هم ميتونه باشه . احتمال دارد خيلي از شماها هم مانند اينجانب شله زرد رو سرد دوست داشته باشيد . در هر صورت مزه و رايحه بي نظيري داره . در اين مقاله طريق تهيه و تنظيم شله زرد رو با نسبت هاي مناسبي ميگم خدمتتون كه براي هر اندازه كه خواستيد ميتونيد همين نسبت ها رو يك‌سري برابر نمائيد . 
شله زرد نذري شله زردرنگ نذري قبلا در مطالبي روش تهيه آش شله قلمكار و آش فن و حليم رو براي نذري قرار داديم . 
شله زرد شله زرد شله رنگ زرد به تيتر يك دسر خوشمزه پيش از اين نيز در مطالب متعدد از دسر صحبت كرديم و ويژگي هاش رو ابلاغ كرديم . شله رنگ زرد يكي از مناسب ترين انتخاب ها براي دسر است . البته مقداري سنگينه و بهتره به اندازه قليل سرو بشه . البته از لحاظ موادي كه در اون به كار ميره نظير زعفران و خلال بادام و پسته زياد مغذي مي‌باشد و همينطور طعم فوق العاده اي داره . 
راه اندازي فست فود
ماه ضيافت خدا مبارك ماه رمضان كه به تمامي ي ما ثابت شده ماه بركت و گشايش است رو بهتون تبريك ميگم و دعا مي‌كنم از بركت هايي كه پروردگار در اين ماه بهمون ميده غايت منفعت رو ببريم . براتون دعا مي‌كنم مدام در سايه لطف خداي مهربون با معرفت و خوشي . . . ادامه مطلب ارائه شده بوسيله شله زرد شله زرد مواد واجب براي تهيه و تنظيم شله زرد برنج 1 پيمانه آب 6 پيمانه شكر 2 پيمانه خلال بادام 1/4 پيمانه كره 50 گرم زعفران آسياب شده و دم شده نصف استكان گلاب 1/2 پيمانه هل ساييده 1/4 قاشق چايخوري دارچين و خلال پسته و بادام به اندازه دلخواه با اين اندازه مواد 4 پياله شله رنگ زرد خواهيد داشت . 
فرآيند تنظيم شله زرد شله زرد رو عموما به يك رويكرد درست ميكنن . تنها نكات خاصي وجود داره كه عرض ميكنم خدمتتون . برنج شله زردرنگ بهتره نيم دونه و مسلما اهل ايران باشه اما ميتونيد از برنج بي نقص نيز استعمال فرمائيد فقط كمي بازه پختش عمده ميشه و حدود يكي دو واحداندازه گيري آب بيشتري ميبره . اينجانب نيم دونه نداشتم و از برنج بي نقص به كار گيري كردم . صرفا برنجتون اهل ايران باشه تا كيفيت بهتري داشته باشين . 
برنجي رو كه از شب قبلي خيس كرديم با اندازه آبي كه گفتيم روي حرارت قرار ميديم تا بپزه . حرارت رو بعد از آن از به جوش اومدن ملايم فرماييد تا برنج به آرومي بپزه و خودش رو باز كنه . خيلي مهمه كه تماما پخته بشه و وا بره . 
روش تهيه شله زرد طرز تهيه شله زرد آن‌گاه از حدود يك ساعت كه برنج تماما پخت، شكر رو بيش تر مي‌كنيم . 
طريق تهيه شله زرد نحوه تهيه شله زرد آنگاه كره و زعفران و هل رو كه از گذشته آماده كرديم بيشتر مي‌كنيم و گشوده فرصت ميديم شله زردمون جا بيفته . در اين حين بايستي شله زردرنگ رو هم بزنيد كه ته نگيره و همچنان حرارت بايد ملايم باشه . 
طرز تهيه شله زرد طريق تهيه شله زرد طرز تهيه شله زرد نحوه تهيه شله زرد كل مراحل پخت براي اين اندازه حدود دو تا سه ساعت طول ميكشه . وقتي كه حس كرديد غلظتش كافيه ميتونيد گلاب و هل رو بيش تر نماييد و بعد از پنج دقيقه شله زرد رو از روي شعله برداريد . 
در مرحله ي پايان خلال بادام هايي كه از گذشته تر كرديد هم بيش تر كنيد . اما ميتونيد خلال بادوم رو صرفا براي تزيين به كارگيري فرمائيد . 
شله زرد شله زرد فوت و حرفه هاي تهيه و تنظيم شله زرد نكته براي پخت شله زرد رنگ اينه كه شكر رو حتما بعد از پختن برنج طولاني تر نماييد . در آخري مراحل حس كرديد آبش كمه ميتونيد پاره اي آب بهش طولاني تر فرمائيد و در صورتي‌كه هم رقيق بود بذاريد تا آب اضافيش بخار بشه . اما اگه حرارت ملايم باشه در ارتفاع پخت، اين ميزان آب مناسبه . از اونجايي كه شكر با حرارت ديدن مقداري آب ميندازه بلا مسافت آنگاه از اضافه كردن شكر پاره اي از آب شله زرد رنگ عمده ميشه، پس اين نكته نيز حتما در حيث داشته باشيد و قبلش آب اضافه نكنيد . مقدار غلظت شله زرد مي بايست انقد باشه كه در صورتي‌كه اندازه پاره اي ازش توي ظرف غذا ريختيد تماما پخش نشه و پاره اي قوام داشته باشه . زماني شله زرد رنگ رو براي دسر استفاده مي كنيد بهتره سرد سرو بشه . نكات شله زردرنگ نذري زمينه اينه كه اين شيوه پخت براي شله زرد هايي با ميزان قليل مناسبه اما براي شله رنگ زرد هاي با مقدار زياد و به عبارتي براي نذري بهتره اولا نسبتها به اين فيس بسيار ميشه كه شكر دو برابر برنج ميشه و آب پنج برابرش . درحال حاضر هر پاره اي كه بخوايد درست فرمائيد . نكته بعدي اينه كه در شراي مقدارش زياده بايد برنج رو از گذشته خيس داده باشيم . حد اقل برنج رو سه چهار ساعت تر بديدو چه بسا براي اندازه قليل هم شله زرد بهتري بهتون ميده . براي نذري هم معمولا از شبكه هاي عمومي گذشته برنج رو تر ميدن . 
تزيين شله زرد تزيين شله زرد تزيين شله زرد براي تزيين شله زرد رنگ ميتونيد از پرك يا خلال بادام و پسته و دارچين و همينطور گل سرخ به كارگيري نمائيد . چون طبع كلي شله زردرنگ به حافظه برنج سرده، گرماي دارچين معتدلش ميكنه . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/21  ساعت: ۰۵

مرز و بوم تركيه هست . يكسري روز پيش از سوپرماركت پنيري با اسم «لبنه» خريدم . كنجكاو بودم كه بدانم اين پنير چه چيزي است و چه مزه‌اي دارد؟ شنيده بودم بافتش خامه‌مانند و زياد خوشمزه ميباشد . در ضمن، نمك و چربي كمي داراست و كالري كمي با خوردن آن به بدن مي رسد . 
از پزشك سيد اميرمحمد مرتضويان، متخصص صنعت هاي غذايي و عضو هيات علمي انستيتو تحقيقات تغذيه مملكت و دانشگاه علم ها پزشكي شهيد بهشتي در مسئله اين پنير و ويژگي‌هاي آن پرسيده‌ايم . 

تجهيزات فست فود
پنير لبنه چيست و خاستگاه آن كجاست؟ خاستگاه پنير لبنه، كشور تركيه هست . اين فراورده از مدت‌ها گذشته در اين كشور به صورت سنتي توليد مي‌شد ولي در هم اكنون حاضر به صورت صنعتي و با فرمولي معلوم وارد بازار گرديده مي‌باشد . شالوده داراي اهميت پنير لبنه، ماست قسمتي و تغليظ گرديده مي باشد و حتي اوايل ساخت صنعتي، آن را در مقاله‌هاي علمي بين‌المللي با تيتر ماست چكيده مي‌شناختند . بعد ها لبنه را به برهان بافت سفتي كه داشت و انجام برخي فرايندهاي مربوط به پنيرسازي روي آن، در تيم پنيرها قرار دادند . 
به چه شكل لبنه را از ماست تنظيم مي‌كنند؟ آغاز آب ماست چكيده را قطع ميكنند تا غليظ و مالش‌پذير شود . براي اين كار، طرق مختلفي وجود دارد . در صنعت معمولا يا اين كه از فشار ياري مي‌گيرند يا به ماست، ماده بي آبي مانند پروتئين شير بيش تر مي نمايند تا غليظ شود . در سطح سپس به اين فراورده مايع پنير و باكتري‌هاي قضيه به كار گيري در پنيرسازي مي افزايند تا مزه و بافتي شبيه پنير پيدا نمايد . 
آقاي دكتر! با اعتنا به اينكه لبنه بر مبنا ماست است، مزيتي بر بقيه پنيرها دارد؟ شيوه ايجاد و ميزان نمك و چربي اين جور پنير متفاوت مي‌باشد . بعضا پنيرها 6 درصد و بعضا مانند پنير ليقوان، 5 درصد نمك دارا‌هستند ولي در بازار پنيرهاي رژيمي با 2 تا 3 درصد نمك هم داريم . اندازه نمك پنير لبنه قادر است يك درصد يا بيشتر باشد . به‌طور كل چون لبنه بر شالوده ماست است، ميزان نمك آن كمتر است و برخي خاصيت آن به ماست و برخي به پنير شباهت دارد . چربي پنير لبنه در مقايسه با پنيرهاي خامه‌اي كه 20 تا 30 درصد چربي دارند، كمتر و حدود 10 تا 12 درصد است . 
پس بافت خامه‌اي آن به ادله چربي بالايش نيست؟ نه، به بافت نرم و مالش‌پذير، بافت خامه‌اي گفته مي‌گردد . اين بافت لطافت دهاني و احساس يكدستي ميدهد و زيرا خامه چنين حسي را القا مي‌كند، به طور كل اين بافت را خامه‌اي مي‌نامند . برهان بافت خامه‌اي لبنه در واقع ماستي هست كه در آن وجود دارد خير چربي . 
پس اين پنير براي كساني كه بيماري‌هايي مانند چربي‌خون دارند، مناسب است؟ بله، كالري لبنه به برهان چربي و نمك كمتري كه دارد، پايين‌تر هست و در مقايسه با اكثري پنيرها، براي افرادي كه مبتلا بيماري‌هاي زمينه‌اي مثل چربي بالا، فشارخون يا چاقي‌اند، مناسب‌تر است، ولي در بازار پنيرهاي كم‌چرب و كم‌نمك رژيمي يا فارغ از نمك ديگري نيز وجود دارد . 
به عبارتي، هدف از ايجاد لبنه، توليد پنيري براي مصرف اشخاص بيمار نميباشد بلكه هدف از توليد آن، ارائه محصولي نو با خواص حسي يعني طعم، بافت و ظاهر مختلف بوده مي باشد . در‌صورتي‌كه فرد بيماري ميخواهد از اين پنير به كارگيري كند، خوبتر است با پزشكش مشاوره نمايد . كارشناس تغذيه نيز مي‌تواند بگويد با دقت به تركيب‌هايي كه لبنه دارد، مطلوب رژيم غذايي فرد ميباشد يا اين كه نه . 
در مورد موقعيت مراقبت اين پنير نيز توضيح دهيد . 
مثل ساير لبنيات و پنيرها بايد در يخچال در دماي ذيل 5 تا 7 رتبه محافظت شود تا فاسد نشود و ماندگاري آن كاهش پيدا نكند . 

:
برچسب‌ها:

[ ]