تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
جوجه چيني با سس دلچسب تاتار تجهيزات فست فود و راه اندازي فست فود
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :alipour
تاريخ: ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۵:۱۸

جوجه چيني يك عدد از خوشمزه ترين غذاهايي است كه مي توانيد در روز تعطيل براي م خود تهيه و تنظيم و آن‌ها را غافلگير نمائيد .درادامه مقاله زير طرز تنظيم جوجه چيني با سس دلچسب تاتار را به شما يادگرفتن مي دهيم . 
مواد واجب براي تهيه و تنظيم جوجه چيتني با سس تاتار فيله مرغ نيم كيلو آبليمو دو قاشق غذاخوري پياز ميانگين سه عدد سير يك حبه نمك و زعفران به مقدار لازم 


مواد اضطراري براي خمير بنيه تخم مرغ دو عدد ماء الشعير بدون طعم يك ليوان شير نصف ليوان خمير مايه :يك قاشق چايخوري بيكينگ پودر :يك قاشق چايخوري آرد به مقدار لازم نمك و فلفل سفيد به مقدار لازم ماء الشعير بدون مزه : (اگه سواي مزه را دوست نداشتيد مي تونيد از مدل ليمويي آن هم استفاده بفرماييد ) 

تجهيزات فست فود
مواد ضروري براي سس تاتار زرده تخم مرغ پخته دو عدد خيار شور ريز خرد شده سه قاشق غذاخوري پياز ريز خرد شده يك قاشق غذاخوري سس مايونز سه قاشق غذاخوري فلفل به اندازه لازم سس تند گوجه فرنگي ۲-۳ قاشق غذاخوري 
طريق تنظيم جوجه چيني مقدمه فيله مرغ را از ضخامت به دو نصيب مي كنيم و سپس از لحاظ طولي هم به دو نصيب مي كنيم يعني هر فيله به چهار نصيب تقسيم مي شود .فيله ها را با آبليمو و نمك و يك پياز رينگ شده سير خرد شده و زعفران تماما آغشته مي كنيم و مي گذاريم حدود دو ساعت مزه دار شود . 


طرز تهيه و تنظيم خمير بنيه شير را پاره اي حرارت مي دهيم تا ولرم شود و آن‌گاه با خمير مايه ادغام مي كنيم و كنار مي گذاريم .زرده و سفيده را از نيز قطع مي كنيم و آغاز سفيده را خوب به نيز مي زنيم تا به طور كامل كف نمايد .سپس زرده و ماءالشعير را به آن بيش تر مي كنيم و مجددا عالي به نيز مي زنيم و به همين ترتيب تركيب شير و خمير مايه را هم مي افزاييم .آرد و بيكينگ پودر را به تدريج بيش تر مي كنيم تا غلظت آن شبيه حليم شود . خير خيلي محكم و خير خيلي راحت باشد .مي توانيم در اين تراز با يك رينگ پياز آن را امتحان كنيم زماني رينگ را به خمير آغشته مي كنيم خمير نبايد اينقدر سفت باشدكه حجم زيادي به آن بچسبد و خير اين كه تمام خمير از رينگ جدا شود و چيزي روي آن نماند .در پايان فلفل سفيد و نمك و مقداري زعفران هم به آن اضافه مي كنيم . و خمير را كنار مي گذاريم تا يك ساعت استراحت نمايد . 


شيوه تنظيم سس تاتار زرده تخم مرغ پخته را رنده مي كنيم و خيار شعف ريز خرد شده كه كه به طور كامل آب نمك آن را گرفتيم و پياز ريز گرديده را هم با آن تركيب مي كنيم و در پايان سس مايونز و فلفل را هم مي افزاييم .سس تاتار حاضر مي‌باشد . مي توانيم نصف سس را با سس گوجه فرنگي ادغام كنيم تا دو رنگ داشته باشيم .سس را در يخچال فريزر مي گذاريم تا جا بيفتد .مي شود از فلفل دلمه اي به عنوان ظرف سس استعمال بفرماييدوقتي خمير بنيه استراحت كرد . در يك ظرف نسبتا كوچك و با ديواره بلند مقداري روغن (به ميزاني كه جوجه ها در آن شناور باشند ) را با حرارت بالا گرم مي كنيم تا داغ شود و آن‌گاه فيله هاي آغشته به خمير را در آن مي اندازيم .(حدود ۵ تا ۶ تا باهم ) . آن گاه حرارت را قليل مي كنيم تا خوب برشته و مغز پخت شوند . 
نكات هنگامي فيله هاي آغشته به خمير را مي خواهيم در روغن بيندازيم بهتر مي باشد يه خرده آن را جنبش بدهيم تا خمير اضافي آن جدا شود .در اواسط فعاليت در صورتي‌كه ذرات خمير در روغن باقي ماندند بهتره روغن را از صافي رد كنيد و يا اين كه آراسته ذرات خمير را باقاشق توده آوري نمائيد . مي شود از خمير باقي‌مانده براي رينگ هاي پياز به كارگيري كرد كه فوق العاده خوشمزه مي شود . 

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]